Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_mb89h3eca87pbbscklc3upcah4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Oylat mağarasında sezona az kaldı - Haberi

Oylat mağarasında sezona az kaldı

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Oylat Mağarası’na bu yıl 30 bin ziyaretçi geleceği tahmin ediliyor.

Oylat mağarasında sezona az kaldı

Oylat Mağarası İşletme Müdürü Sıtkı Milli, yaptığı açıklamada, mağaranın uzunluğunun yaklaşık 700 metre olduğunu belirterek yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi gördüğünü de söyledi.

Türkiye’de ziyarete açık en büyük ikinci mağara olarak bilinen Oylat Mağarası hakkında Milli şunları da söyledi:

"Damla taş havuzları ile binlerce yılda oluşmuş sarkıt ve dikitler gerçekten etkileyici. İnegöl'ün 17 kilometre güneydoğusundaki Hilmiye Mahallesi'nde yer alan Oylat Mağarası, birbirine bağlı iki kattan oluşuyor."

Sezon henüz tam açılmamasına rağmen ziyaretlerin younlaştığını ifade eden Milli mağaranın içindeki sıcaklıın düstüğünü de belirtti.

Oylat mağarası hakkında bilgi vermeye devam ederek, sözlerine şunları da ekledi:

"Mağaranın ön kısmına geldiğinizde soğuk bir rüzgar ile karşı karşıya geliyorsunuz. Sürekli esiyor. Mağaranın içi yaz aylarında harika oluyor. Yaz aylarının sıcak olması nedeniyle bazı vatandaşlar sadece mağaranın önünde oturuyor. Mağaranın içinden dışına doğru hava sirkülasyonu var. Sürekli estiği için yaz aylarında uğrak yer oluyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER