Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_oqedn1j32ajj4pokd44t96pn01, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Motor rektefiye fiyatları 2019 - Haberi

Motor rektefiye fiyatları 2019

Günümüzde arabasız ev neredeyse kalmamıştır. İhtiyaç haline gelen araba özellikle aileli ve çocuklu insanlar için daha önemli hal alıyor. Tabi arabayı alınca her şey bitmiş olmuyor. Sigortası, kaskosu, muayene, bakımdı derken iyice bir masraf çıkabiliyor. Bunların yanında birde bozulan eskiyen parçaların değiştirilmesi de cabası. Motor rektefiye de bu parçalarda biri sayılabilir.

Motor rektefiye fiyatları 2019

Motor rektefiye, ne demek ilk onu açıklamak gerekirse, düzeltme anlamına geliyor. Bozulan yada tamir olması gereken parçaları yada tamamını düzeltme şeklinde bilinir. Rektefiye sorunu genellikle eski, yılı dolmuş arabalarda görülebilir. Triger kayış yada zinciri koptuğu zaman araba sanayisine gittiğinizde duyarsınız. Rektefiye, motorun düzgün çalışmadığı yada değiştirmesi gerektiği durumlarda hemen uygulamak gerekir. Gerekli parça veya parçaların değiştirilerek veya düzeltilerek motorun daha iyi ve verimli çalışması sağlanır. 

Rektefiye sadece motora özgü bir düzeltme değil akutun altında bulunan motorun diğer parçaları ile ilgili de işlem görmesi içinde kullanılır. Rektefiye yapılırken hangi parçaların işlem gördüğünü sıralamak gerekirse;

Dişliler,

Kayışlar, 

Kaymalı yataklar,

Bazı arabaların motorlarında bulunan silindir gömlek,

Contalar,

Rulmanlar,

Manifold,

Motor bloğu,

Silindir kapak kısmı,

Yaylar,

Supab,

Piston kafası,

Eksantrik mil,

Piston kolu, 

Segmanlar.

Bu parçalar için farklı fiyatlandırma bulunuyor.

rektefiye motor için

Motor yenileme için yukarıda belirlenen parçaların hepsini yada bazılarını değiştirmek gerekebilir. Tanıdığınız yada iyi bir ustaya giderek motoru gösterdikten sonra motor yenilenmeye ona göre karar verilir. Motor komple rektefiye edilecek ise, fiyat biraz fazla çıkabilir. Yaptırmadan önce birkaç yerden fiyat almak da fayda vardır. Yaptıracağınız parçaların değişikliği için internet üzerinden fiyatlarına da bakarak karşılaştırma yapabilirsiniz. 

Yetkili serviste devamım motor yenilenme işlemi yaptırmak size uygun olabilir. Fiyat olarak uygun olmasa da yetkili bir yerde yaptırmanın uygunluğu ve avantajı olmuş olur. Fatura kesilir, yaptığı işin arkasında duru ve kullandığı parçaları bilirsiniz. Fakat özel servislerde de deneyimli işin ehli ustalar bulunmaktadır. Müşteri olarak iyi bir araştırma yapmak gene sizlerin elinde. 

Komple motor yenileme işlemi için fiyatlandırma 3 - 4 bin liradan başlıyor. Sadece belirli parçaların değişimi için ise fiyat farklılık gösterebilir. Farklı otomobil markalarında fiyatlarda etkisinin olduğunu hatırlatmak gerekir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER