Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_jpcrp1knoq51hutmquuot2prb0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Merakla Beklenen TOKİ Kuraları Ne Zaman?  - Haberi

Merakla Beklenen TOKİ Kuraları Ne Zaman? 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100 bin konut projesini açıklamıştı. Proje ülkenin dört bir yanında fazla rağbet görmüştü.

Merakla Beklenen TOKİ Kuraları Ne Zaman? 

Dar ve orta gelirli aileler için TOKİ’nin öncülüğünde başlatılan proje ile vatandaşların ev sahibi olması hedeflenmiştir. Yıllarca kira da oturan ve hiç ev sahibi olamayan vatandaşlar için devlet, böyle bir projeye imza attı. TOKİ, dönem dönem buna benzer projelerle ev sahibi olmayanlara büyük bir kolaylık getirmişti. Kolay ödeme koşulları ve depreme dayanıklı, sıfır dairelerle insanları ev sahibi yapmıştı. Ancak yeniden ihtiyacın doğmasıyla birlikte yeni projelerde devamında geldi.  

100 bin konut şeklinde ülke geneli baz alınarak bir projeye daha imza atıldı. Projenin duyurulmasından sonra 1 milyonun üzerinde başvuru yapıldı. Geçtiğimiz ayda ise konut başvuruları tamamlandı. Vatandaşların en çok merak ettiği konu sonuçların ne zaman açıklanacağıydı. 

TOKİ’nin yürütmüş olduğu 100 bin konut projesi tahmini olarak Şubat ayının son günlerine doğru açıklanacağı belirtildi. Tam bir tarih bir söylemek doğru olmasa da Şubat ayının sonları veya Mart ayının başlarında olacağı tahmin edilmekte.  

Konutların teslim edilmesi ise yaklaşık 2 seneyi bulacak. Konutların inşası için verilen süre de 1 ile 1,5 sene arasında olacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER