Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_sv868ijvraqjn4fa6413cci627, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Kayseri bekçi alımı 2019 - Haberi

Kayseri bekçi alımı 2019

Türkiye’de birçok vatandaş devletin farklı kurumlarında iş aramakta. Her sene veya aylık alım gerçekleştiren kurumlar için vatandaş açıklama bekliyor. Peki 2019 yılında bekçi alımı ne kadar? Kayseri ilinde kaç kişi alınacak? Başvuru şartları nelerdir? hepsi haberimizde.

Kayseri bekçi alımı 2019

Ülkemizde önce de var olan bekçi uygulaması yeniden faaliyete geçmişti. Gündüzleri ve geceleri insanların emniyetini polisler sağlayan polislere kolaylık sağlamak için gece bekçi uygulaması başlatılmıştı. Her ilde belirli ilçe ve mahallelerde bulunan bekçiler gece yaşanacak olumsuzluklara karşı her an teyakkuzda oluyorlar. Bekçilik faaliyetini yeniden devreye sokan devlet, kimileri için yeni bir iş ve istihdam kapısı da olmuş oldu. 

Bekçilik için alımların duyurusu yayınlanınca başvurular peşin sıra geliyor. Bekçilik görevini yapmak için şartları sağlayan adaylar bulundukları semt ve mahalle de görev alabiliyor. 

Türkiye genelinde 8 bin bekçi alımı gerçekleşecek. Hali hazırda Türkiye’de 21 bin bekçi görev yapıyor. Her sene düzenli olarak illerin ihtiyacına göre belirlenen bekçi alımı için vatandaşlar gelecek açıklamaları beklemekte. 2019 yılında yazılı olarak yapılacak bekçilik sınavı için henüz net bir açıklama gelmiş değil. Fakat bundan önce ki sınavın 3 ay önce Nisan ayında yapıldığı bu sınavında yaz mevsiminde olacağı tahmin ediliyor. 

kayseri bekçi alımı

Kayseri ili için 2019 yılında 190 bekçi kontenjanı açıklandı. Kayseri merkezli olmak üzere ilçe ve mahallere dağıtılacak olan bu sayı görevine en kısa sürede başlamış olacak. Kayseri ilinde yaşayan vatandaşların merakla beklediği bekçi alımı için rakam açıklanmış oldu. Başvuru yapamayanlar veya kaçıranlar ise bir daha ki başvuru takvimini takip edebilirler. Bekçi alımı belli dönemlerde oldukça fazla oluyor. Kayseri ili için bekçi alımını sürekli takip edebilirsiniz. 

Bekçilik görevi için gereken şartlar sıralamak gerekirse;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Boyunuzun en az 167 cm olması

18 ile 27 arasından beden kitle endeksi olması

Lise veya dengi okullarından mezun olmak

Askerlik görevini tamamlamış olmak

Başvuru yaptığınız il ve ilçe de en az 1 yıl ikamet etmek

18 - 31 yaş aralığında bulunmak

Adli sicilin temiz olması

Memurluk görevi için engel hali bulunmaması

Silah taşımaya engeli olmaması

Toplum nazarın kötü şöhreti olmaması

Alkol veya uyuşturucu gibi maddelere bağımlı olmamak veya tedavi görmemek

Hiçbir siyasi partiye bağlı bulunmamak (başvuru sırasında)

Terör örgütü veya uzatılarına bulunmamak, eylemlerine katılmamak

gibi şartları sağlamak gerekiyor. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER