Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_ce6dlhfm9j40pfcqpp945da0n4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
İlkbabahar kendini gösteriyor - Haberi

İlkbabahar kendini gösteriyor

Yurdumuzun dört bir köşesinde çiçeklerin açmasıyla baharın geldiği gözüküyor.

İlkbabahar kendini gösteriyor

Türkiye’nin Kırklareli ilinde bulunan longoz ormanları ilbaharı karşılıyor. Avrupa ve Türkiye’nin en büyük longoz ormanlarına sahip şehire, ülkenin dört bir köşesinden ziyaretçi kabul ediyor.

2 bin 500 dönüm üzerinde yayılan longoz ormanı içersinde kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlarının yanı sıra, 4 gölün yer aldığı, doğal güzellikleri, yürüyüş parkurları bulunuyor. Hayvan popülasyonuyla da ilgi çeken ormanlar, ilkbaharda yeşil ve morun farklı tonlarına bürünmeye başladı.

Longoz ormanı ayrıca 544 tür bitki, 46 tür canlı, 25 tür sürüngen, 50 tür memeli, 30 tür tatlı su balığı, 20 tür deniz balığı, 219 tür kuşa ev sahipliği yapıyor. Kırklareli Valisi Osman Bilgin ise yaptığı açıklamada, ilkbahardaki renk cümbüşünü görmek için yerli ve yabancı turistleri bölgeye gelip bu güzelliği görmelerini gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER