Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_p1avgkr1vlugqmfcqr8ogvlhf6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Geleneksel sporların öncüsü Türkiye - Haberi

Geleneksel sporların öncüsü Türkiye

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından Kazakistan'ın Almatı kentinde 2. Geleneksel Sporların İhyası Forumu düzenlendi.

Geleneksel sporların öncüsü Türkiye

Geleneksel Sporların İhyası Forumu’na Türkiye’den Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da katılım gösterdi. Forumun açılışında konuşan Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini söyledi ve konuşmasını şöyle sürdürdü.

‘’Centilmenliği ve hoşgörüyü esas alarak, dayanışmanın ve yardımlaşmanın güçlenmesini sağlayan bir araç ve bu forumun sonucunda ortaya çıkacak sonuç bildirgesiyle bu spor dallarının tanıtılması, yaşatılması ve geliştirilmesi adına önemli sonuçları ortaya çıkaracağız. Böylelikle kardeşlik bağlarımızı çok daha yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum. Popüler kültür ve dijitalleşme özellikle gençlerimiz arasında yaygınlaşırken giderek bağımlılığa dönüşen yeni alışkanlıklar onları geleneksel değerlerimizden hızla uzaklaştırıyor. Bu meseleyi göz ardı etmememiz, çözüm üretmemiz gerekiyor. Bir ve beraber olarak köklerimize, bağlarımıza, kardeşliğimize sıkı sıkı sarılarak bu yanlış gidişat ile mücadele etmek zorundayız. Kendi özümüzü, geleneğimizi, değerlerimizi yaşatmak, bu paha biçilmez mirası gençlerimize layık olduğu şekliyle aktarmak ve yarınlara, geleceğe taşımak mecburiyetindeyiz. Geleneksel sporlarımızın ihyası, canlandırılması, geliştirilmesi bu manada çok büyük önem arz etmekte." dedi.

Sözlerine son verirken Türkiye de sporla ilgili yapılan yatırımları da belirtti. "Ülkemizin dört bir yanında spor tesislerimiz var ve inşallah bundan sonraki süreçte kalitesi ve pek çok özelliğiyle gerçekten bu tesisleri gerek sporu tabana yayma politikamızla gerekse sporun okul öncesi çağda bir eğitim felsefesi olarak desteklenmesi çerçevesinde daha verimli kullanma yolunda büyük adımları atmak üzereyiz."

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER