Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_ge7d0vnjehm1217kar9kgcc1h3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Döner Etini Artık Daha Rahat Yiyeceğiz - Haberi

Döner Etini Artık Daha Rahat Yiyeceğiz

Döner için daha sıkı denetim geliyor. Dönerlere güvenilirlik ve hijyen sertifikası verilmeye başlanıyor. 

Döner Etini Artık Daha Rahat Yiyeceğiz

Ülkemizde dışarıda yemek yeme kültürü oldukça fazla. Bunların başında da en çok tüketilen döner geliyor. Döner günlük olarak ülkemizde çok tüketilen bir yiyecek türüdür. Ancak tavuk ve et dönerini o kadar ucuza satan yerler var ki insanların kafasında soru işareti oluşuyor. Satılan etlerin kalitesi ne kadar iyi olduğunu vatandaşta çok bilemiyor. 

Yeni gelecek uygulamayla birlikte vatandaşta artık ne yediğini daha fazla bilecek. Birçok firma ve şirket farklı uygulamalar yapsa da yinede insanlar yeterince tatmin olamayabilir. 

Uluslararası Döner Federasyonu (UDOFED) Genel Başkanı Mehmet Mercan yeni bir dönemin başlayacağını belirtti. 2020 yılı için yeni bir yol haritası çizildiğini söyledi ve denetim konusunda daha ciddi adımlar atacaklarını belirtti. Mercan, ‘’Çiftlikten satış anına kadar olan süre bir denetimden geçiyor. Bu denetimi artık sertifikalı hale getireceğiz. Karekod sayesinde üretilen ete; sağlıklı, hijyenli oluşu ve katkı maddesi gibi birçok konuda geçerli bir sertifika vereceğiz. Bu sayede vatandaşlar gönül rahatlığı ile yiyebilecekler.’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER