Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_ohvt9nocifcic4k3l4upviv0q4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Bedelli askerlik kredisi nasıl alınır? - Haberi

Bedelli askerlik kredisi nasıl alınır?

Türkiye’nin yeni askerlik sistemine geçmeye hazırlanmasıyla bedelli askerlikte artık kalıcı oluyor. Yeni sistemde askeri görevini yapacak vatandaşlar 6 ay boyunca askeri eğitim görecekler. 6 ayın sonunda devam etmek isteyenler ücretli bir şekilde 12 aya tamamlama imkanı sunulacak. Peki bedelli askerlik de durum nasıl? Bedelli askerlik yapmak isteyen ne kadar para ödemesi gerekiyor? Bedelli askerlik kredisi nasıl alınır? İlgili soruların detayları haberde...

Bedelli askerlik kredisi nasıl alınır?

Yeni sistemle beraber askerlik kolaylaşmış oluyor. İsteyen 6 ay isteyen 12 ay yada bedelli yapmak isteyen de belirlenen miktarı ödeyerek vatani görevini yapmış olacak. Ülkemizde askerliğini 24 ay, 18 ay, 15 ay ve güncel olarak 12 ay şeklinde yapan çok insan olmuştur. Şimdi yeni askerlik sistemiyle sayının düşmesi birçok askeri görevini yapacak olanlar için Sevinç’le karşılandı. 

İş yoğunluğundan dolayı askere bir türlü gidemeyen vatandaşlar içinde kolaylık sağlanarak bedelli kalıcı hale getirildi. Böylelikle işi olan kısa bir dönem bedelli şekilde gidebilecek. Ayrıca bedelli askerlik birçok bankalarda bedelli kredisi veriyor. Yeni askerlik sisteminde bedellinin ödeyeceği ücret 31 bin lira olarak açıklandı. Bu fiyat her 6 ayda bir memur maaşına endeksli artmış olacak. Diğer güzel bir haber ise bedelli askerlik için yaş sınırlamasının bulunmaması. Her yaştan Türk vatandaşı bedelli askerlik yapabilecek. Bedelli askerlikte 1 ay zorunlu eğitimde vatandaşlar gömüş olacak. 

bedelli askerlik kredisi

Bedelli askerlik için bankaların vatandaşlara kolaylık sağlayarak farklı ödemelerle kredi veriyor. İhtiyaç kredisi adı altında bedelli askerlik için kredi alma imkanınız var. 60 aya kadar taksitlendirme seçeneği de mevcut. 12 aydan 60 aya kadar vadeli şekilde ödeme yapılabiliyor. Devlet bankasında ise, bedelli askerlik kredisi adı altında krediye başvuru yapabiliyorsunuz. Devlet bankası ayrıca 3 ay  ödemeyi erteleyerek sonradan başlayabilirsiniz. Bu uygulama farklı özel bankalarda da bulunuyor. Kampanyalar için kredi alacağınız bankaya başvurmak sizin acınızdan daha bilgilendirici olur. Sadece 1 ay zorunlu eğitim göreceğiniz bedelli askerlik sürecinde, eğitimi tamamladıktan sonra krediyi ödemeye başlayabilirsiniz. Yeni sistemde her 6 ayda bir bedelli askerliğin ücreti arttığını hatırlatmak da fayda var.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER