Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_qo7mtidihnskft2ljiceke8cn6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Ankara bekçi alımı 2019 - Haberi

Ankara bekçi alımı 2019

Bekçi kelime manası itibariyle, çarşı, mahalle ve sokak gibi yerlerde görev yapan devlet memuru olarak bilinmektedir. İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan bekçiler, polis ve bekçi gibi aynı yetkiye sahiptir. Ülkemizde belirli dönemlerde bekçi alımı gerçekleşmektedir. 

Ankara bekçi alımı 2019

Bekçiler, ayrıca herhangi bir tayin yada zorunlu doğu görevi yapma mecburiyeti de yoktur. Devlet memuru sıfatıyla çalışan bekçiler, Emniyet Hizmetleri Sınıfı’nda yer alıyor. Devlet kadrosu olması hasebiyle başvuru da oldukça fazla oluyor. Bekçilerin eğitim süreci de polis, jandarma ve komandolar kadar bir hayli zor. Her türlü koşullara göre bekçiler, hem uygulamalı hem sözel şekilde eğitim görüyorlar. 

Ankara ilinde bekçilik görevi yapmak isteyen vatandaşlar, kontenjan sayısını merak ediyor. Türkiye’nin başkentinde bekçilik görevi için kontenjan sayısı 200 ile 350 arasında değişiyor. Her dönemde alımların gerçekleştiğini vurgulamak gerekir. Hem Ankara ilinde hem Türkiye genelinde alımlar sürekli oluyor. 

İŞKUR’un istihdamıyla birlikte ülke bazında bekçilik alımı yapılacağı bildirildi. İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden hangi illerde alım yapılacağı gözüküyor. Ankara ilininde aralarında bulunduğu birçok şehire bekçi alımı yapılacak. İnternet sitesi üzerinden gerekli şartları sağladığınızı düşünüyorsanız başvuru yapmakta gecikmeyin. 

ankara bekcileri

Özel şirketlerinde aralarında bulunduğu birçok firma bekçi alımı gerçekleştiriyor. Gelen bilgiler arasında birden fazla alımın olacağı söyleniyor. En az ilköğretim mezunu iseniz, sağlık problemi ve askerlik ilişiğiniz yoksa başvuruları İŞKUR üzerinden yapabilirsiniz. 

Devlet memuru olarak bekçi görevi yapmak için ise dönem dönem başvurular açıklanıyor. Bunları takip etme gerek. En son Türkiye geneli için 8 bin bekçi alımı gerçekleşmiş olacak. İhtiyacın artmasıyla bekçi sayısı da alımı artıyor. Mahalle ve çarşılar da ihtiyaç duyulan bekçilere, İçişleri Bakanlığı önem veriyor. Polis ve jandarma ekiplerine oldukça kolaylık sağlayan bekçiler, geceleri uykusundan olan vatandaşların mal ve canını gözetmiş oluyor. Devlet memuru olarak görev yapan bekçiler, memurların bütün şartlarından fayalanabiliyor. Birçok avantajı bulunan bekçiliğe rağbet gün geçtikçe artıyor. Çalışma şartları, ücreti ve devlet memuru statüsünde olması başvuranlar için öncelik nedeni olmuş oluyor.

Sakarya işsizlik maaşı alma haberi için aşağıda ki linke tıklayın.

https://www.sehrisakarya.com/sakarya-ozel/sakarya-issizlik-maasi-alma-h1008.html

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER