Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_6q93juidc6lofnco240h6d2ig7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Adana bekçi alımı 2019 - Haberi

Adana bekçi alımı 2019

Türkiye genlinde bekçi alımı 3 büyük şehirden sonra en fazla alımın yapıldığı yerlerden biri de Adana şehiri. Adana’da yaşayan halk alımlar için 2019 yılında alımın ne kadar yapılacağını merak ediyor. 

Adana bekçi alımı 2019

Adana’da yaşanan olayların çok olması gece bekçiliğinin de önemi artıyor. Bekçiler, emniyet ekiplerine yardım etmek ve insanların gece hem mallarını hem canlarını koruyabilmek için görev başında bulunuyor. Karşılaştıkları olumsuz bir durumda her an müdahaleye hazır olan bekçiler, polis ekipleri gibi bir eğitim sürecinden geçiyorlar. 

Bekçi olmak isteyen vatandaşlar başvuru şartlarını yerine getirmeleri gerekiyor. Bekçilik görevini yapmak için gereken şartlar ise;

T. C. vatandaşı olmak gerek

Boy oranı en az 167 cm olması

Lise veya dengi okullarından mezun olmak

Başvuru yaptığınız il, ilçe de en az 1 yıl ikamet etmiş olması

18 ile 27 arasından beden kitle endeksi olması

Askerlik görevini bitirmiş olmak

18 - 31 yaş arasında bulunması

Adli sicilin temiz olması

Memurluk görevi için engel hali bulunmaması

Silah taşımaya engeli olmaması

Toplum nazarın kötü şöhreti olmaması

Alkol veya uyuşturucu gibi maddelere bağımlı olmamak veya tedavi görmemek

Hiçbir siyasi partiye bağlı bulunmamak (başvuru sırasında)

Terör örgütü veya uzatıların da bulunmamak, eylemlerine katılmamak 

sıraladığımız bu şartları taşımak gerekir.

adana bekci alimi

Türkiye genelinde görev yapan bekçi sayısı 21 bin. Bu sayıya her sene ve her dönem yenileri ekleniyor. Her ilde belirli kontenjan açan İçişleri Bakanlığı, kontenjanı ise illerin büyüklüğüne ve ihtiyaca göre belirliyor. 

Bekçilerin artmasıyla birlikte yeni sistemlerde geliştiren İçişleri Bakanlığı görevlilere ulaşımın kolaylaşması için çalışmalarına devam ediyor. 

Adana’da yaşayan vatandaşların merak ettiği kontenjan ise 2019 yılında 260 kişi. Bu sayı yılın belli dönemi için olduğu ve bir daha ki alımlarda da buna yakın bir alım gerçekleşebilir. Adana merkez ve ilçelere dağıtılacak olan 260 bekçi personeli sınav ve eğitimlerinin ardından görevlerine başlayacaklar. 3 ayda bir veya 6 ay gibi süreçlerde alım gerçekleştiğini düşünürsek bir daha ki alım yakın olabilir.

Kayseri bekçi alımı haberi için linkten ulaşabilirsiniz. 

https://www.sehrisakarya.com/genel/kayseri-bekci-alimi-2019-h999.html

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER