Yenilikçi Tekstiller kongresi başladı

İstanbul Tekstil ve Ham Maddeleri İhracatçıları Birliği ile Namık Kemal Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü iş birliğiyle düzenlenen kongre başladı.

Yenilikçi Tekstiller kongresi başladı

2. Uluslararası Yenilikçi Tekstiller Kongresi Çorlu'da bir otelde yapıldı. Kongre de birçok isim katılımcılara açıklamada bulundu. Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Canpolat yaptığı açıklamada,

''Dünyada satın almacıların, çok daha hızlı, çok daha yenilikçi, çok daha az adetli, özellikle giyimlik tekstil kısmından söz edecek olursak, daha moda ürünler almaya çalıştığınız görüyoruz.’’ Tekstil üretiminde dünyada 7'inci sırada bulunan Türkiye'nin daha iyisini hedeflediğini ancak bunu başarmak için daha farklı ataklar yapılması gerektiğini vurgulayan Canpolat, "Bunları saymaya çalışırsak, başında çevre dostu üretim ve ürün, sürdürülebilir üretim ve ürün ve bu gün bulunduğumuz kongrenin asıl teması olan yenilenebilir üretim ve ürün kısmı ile başlıklar altında toplayabiliriz.'' açıklamalar yaptı.

Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği (TEMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Nalbant ise, dünyada makine sektörünün 2 trilyon dolarlık bir sektör olduğunu ve bunun için de tekstil makine sektörünün 28 milyar dolarlık payı bulunduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER