Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_79gjngd75s3c2ikpccuo2efh21, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Üretim kapasitesi arttı - Haberi

Üretim kapasitesi arttı

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşu olan TÜPRAŞ, toplam üretim kapasitesini 28,1 milyon tondan 30 milyon tona çıkardı.

Üretim kapasitesi arttı

TÜPRAŞ açıklamasında, kuruluşun enerji verimliliği, üretim kapasitesi ve karlılığını artırmaya yönelik stratejileri doğrultusunda yatırımlarına devam ettiği belirtildi ve açıklamaya devam etti.

"Modernizasyon çalışmaları kapsamında TÜPRAŞ'ın lisans tadilleri tamamlanan İzmir Rafinerisi ham petrol işleme kapasitesi 11 milyon tondan 11,9 milyon tona, İzmit Rafinerisi ham petrol işleme kapasitesi 11 milyon tondan 11,3 milyon tona, Kırıkkale Rafinerisi ham petrol işleme kapasitesi 5 milyon tondan 5,4 milyon tona, Batman Rafinerisi yıllık ham petrol işleme kapasitesi ise 1,1 milyon tondan 1,4 milyon tona ulaştı."

TÜPRAŞ Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu ise,

"TÜPRAŞ olarak Türkiye'de sanayileşmenin öncüsü konumumuzla, güçlü ve dinamik yapımızla ve modernizasyon yatırımlarımızla sürekli gelişimimizi sürdürüyoruz. Enerji verimliliğimiz, üretim kapasitemiz ve karlılığımızı artırmaya yönelik stratejilerimiz doğrultusunda yatırımlar gerçekleştirerek, hissedarlarımız, iş ortaklarımız ve ülkemiz için katma değer oluşturmaya devam ediyoruz. Emniyetli çalışma ortamı ise vazgeçilmez önceliğimizi oluşturuyor. Tüm iş süreçlerimizde, 'Geleceğim Emniyetim' bakış açısıyla emniyet gösterge ve standartlarımızı da üst seviyelere taşımayı sürdürüyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER