Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_0hccmelhgsmdihp9ee5ed65uu4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Saroz Körfezine dev uçak batırılacak - Haberi

Saroz Körfezine dev uçak batırılacak

Edirne’de bulunan Saroz körfezine uçak artırılarak turizmi hareketlendirme hedefleniyor. 

Saroz Körfezine dev uçak batırılacak

Batırımı gerçekleşecek olan Airbus A330 tipi uçağın montajında sona yaklaşıldı. Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) desteğiyle yapılan çalışma da Edirne Saros Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ESTAB) Başkanı Süleyman Paçaman verdiği demeçte şunları söyledi. 

"Uçak batığı projemiz tamamlandıktan sonra yerli ve yabancı turistlerin bölgemize olan ilgisini arttırmayı hedefliyoruz. Dalış meraklısı tüm yerli ve yabancı turistleri Saros Körfezi'ne davet ediyoruz. Daha önce gerçekleştirdiğimiz yapay resif projeleri de yerli ve yabancı turistler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Dalış merkezlerine şu an bile uçak batığıyla alakalı rezervasyonlar devam ediyormuş. Bu da bizi memnun ediyor. Proje, dalış turizmine büyük katkılar sunacaktır. Uçak, haziran ayında Saros Körfezi'nde belirlenen koordinatlara batırılacak."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER