Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_503cho66hgar3rnk1ab4rrh2f7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Kırkdilimin 41 Yıllık Hayal Projesine Az Kaldı  - Haberi

Kırkdilimin 41 Yıllık Hayal Projesine Az Kaldı 

Türkiye’nin en tehlikeli ve zorlu olarak gösterilen Kırkdilim geçidinde son yaklaşıldı. Yolun bitmesiyle 41 yıllık hayalde tamamlanmış olacak. 

Kırkdilimin 41 Yıllık Hayal Projesine Az Kaldı 

Projeye 2 yıl önce start verilmişti. 40 keskin virajı bulunan bölgenin ismi de Kırkdilim olarak koyulmuştu. Riskli bir yolun olması nedeniyle proje 1979 yılında da gündeme gelmişti. Ancak yapıma alınması günümüze kadar aksadı. 

Birçok vatandaş İç Anadolu’dan Karadeniz bölgesine geçerken bu güzergahı kullanıyor. Her sene Kırkdilim bölgesinde istemeyen kazalara şahit oluyoruz. Projenin tamamlanmasıyla birlikte kazaların ve olumsuzlukların önüne geçilmesi hedefleniyor. 

Proje de toplamda 3 tane tünel yer alacak. Yolların bitmesiyle 4 kilometrelik yol tamamlanmış olacak. Bu sayede 40 virajlı yol yerine vatandaşlar tünelden geçiş yapacak ve yolda 2 kilometre kısalacak.  

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin yaptığı açıklamada, projenin 2021 yılından tamamlanacağı belirtti. 1 sene sonra halkın kullanımına açılması ön görülüyor.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER