Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_mnrk8qig9ket5kvd5fi4sva3j5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Karlarını açıkladılar - Haberi

Karlarını açıkladılar

Lokman Hekim Sağlık Grubu 2018 yılının toplantısı için bir araya geldi.

Karlarını açıkladılar

2018 yılının Olağan Genel Kurul toplantısı Lokman Hekim Akay Hastanesi'nde birçok katılımcı ve çalışanlarla gerçekleştirildi. Toplantıda Lokman Hekim Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sarıoğlu, hem 2018 değerlendirdi, hem de 2019’da ki hedefleri hakkında konuştu.

"Akay Hastanemizde kaliteli hizmet sunumunu artırmak için iyileştirme çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Etlik'teki hastanemizin yanına yaptığımız yeni binamızla buranın yatak kapasitesi 100'e çıkacak. Yıl sonuna kadar burayı da hizmete açmayı planlıyoruz. Çok önem verdiğimiz Lokman Hekim Üniversitesi Projesi de başarıyla devam ediyor. Ülkemizin sağlık alanında yapacağı faaliyetlere çok önemli katkılar sunacağını düşündüğümüz üniversitemizde doluluk oranımız yüzde 80'leri buluyor. Bazı bölümlerde yüzde 100'e ulaştık. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesi ve yeni bölümle meslek yüksek okullarında burasının gücüne güç katacağız. Geçen yıl hasta sayımız 1 milyon 100 bin olarak gerçekleşti. Hasta sayımız bir önceki yıla göre yüzde 7 artış gösterdi. Hasta başı gelirimizde de yüzde 15'lik yükseliş oldu. Geçen yıl ciromuzu yüzde 16,1 artırarak 285 milyon liraya ulaştık."

"Kur, sarf malzemeleri ve personel giderlerindeki yükselişten dolayı artan maliyetlere rağmen 25,8 milyon lira faaliyet karı gerçekleştirerek hedeflerimize ulaştık. 2019'u biraz daha kur baskısından uzak, maliyetlerin artmadığı, istikrarlı bir yıl olarak geçirmeyi arzu ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER