Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_sl3lcp9p61m9mfr3ktrrcm59l0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
İlk çeyrekte gelirleri arttı - Haberi

İlk çeyrekte gelirleri arttı

Enerjisa Enerji AŞ'nin konsolide faaliyet gelirleri yılın ilk çeyreğinde arttığını açıkladı.

İlk çeyrekte gelirleri arttı

Geçen yıla göre artış gösteren gelir, yüzde 30 artışla 1 milyar 126 milyon liraya, net karı da 297 milyon liraya yükseldiği belirtildi.

Şirketten yapılan açıklamada, yılın ilk çeyreğine ilişkin sonuçların ardından 2019 ve 2020 için belirlenen orta vadeli operasyonel ve finansal hedeflerin yukarı yönlü revize edildiği belirtildi.

Açıklamada, Enerjisa Enerji'nin konsolide faaliyet gelirlerinin yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 artışla 1 milyar 126 milyon liraya, elektrik dağıtım ve perakende satışından sağladığı net karının da yüzde 22 büyüyerek 297 milyon liraya ulaştığı kaydedildi.

Enerjisa Enerji Finans Direktörü Sascha Bibert ise, halka arz sonrasında güçlü büyüme sergilemeye devam ettiklerine dikkati çekerek, "Bu başarılı dönemin ardından 2019 ve 2020 için belirlemiş olduğumuz orta vadeli operasyonel ve finansal hedeflerimizi yukarı yönlü revize ediyoruz. Bu görünüm, sürdürülebilir bir nakit akışına dayanarak reel gelir ve temettü büyümesi yakalama hedefimizle aynı doğrultuda olduğundan, hem uluslararası hem de yerel yatırımcılar için cazip bir yatırım fırsatı oluşturmaktadır." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER