Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_m974b7skool3pteejl282bb2j6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Evteks Fuarı yaklaşıyor - Haberi

Evteks Fuarı yaklaşıyor

İstanbul Yeşilköy’de CNR EXPO Fuar alanında 23-27 Nisan arasında Evteks Fuarı yapılacak.

Evteks Fuarı yaklaşıyor

CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem yapılacak fuarla ilgili açıklamalar yaptı.

Ceyda Erem, "İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS), 150 milyar doları bulan global ev tekstili ticaretine yön veren en önemli fuarlar arasında yer alıyor. Bu yıl düzenlenecek fuarımızda 1 milyar dolar iş hacim oluşacağını bunun yanı sıra EVTEKS’in Türk ev tekstili ihracatına katkısının da 500 milyon doların üzerinde olacağını öngörüyoruz. EVTEKS Fuarı’nda 30 ayrı ülkeden 150’den fazla yabancı firma katılıyor. Bu yönüyle EVTEKS, 150 milyar doları bulan global ev tekstili ticaretine yön veren en önemli fuarlar arasında yer alıyor. Bu yıl düzenlenecek fuarda rekor düzeyde sipariş alınması hedefleniyor. Bu yıl düzenlenecek fuarımızda 1 milyar dolar iş hacim oluşacağını bunun yanı sıra EVTEKS’in Türk ev tekstili ihracatına katkısının da 500 milyon doların üzerinde olacağını öngörüyoruz." bilgilerini verdi.

Fuar öncesi Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri Derneği (TETSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın ile birlikte basın sohbet yemeği düzenledi.

TETSİAD Başkanı Ali Sami Aydın,

"Sektörümüzün ihracatı 3 milyar 300 milyon dolardır. Bavul ticaretini de eklediğimiz de bu rakam 5,5 milyar dolara ulaşıyor. Sektörümüzün 13-15 milyar dolar ticaret hacmi bulunuyor. Dünyada Türkiye’nin tek marka sektörü ev tekstili sektörüdür. Türk ürünleri trend oldu. Üreten ve tasarlayan tek ülkeyiz. Türk ev tekstili bütün dünyada ulaşılabilir, bilinir ve güvenilir olması yanıyla dünyada yükselen bir trend oldu." şeklinde açıklama yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER