Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_da9j26pjlj5q8654dkljo4mve2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Birlikte büyümeliyiz - Haberi

Birlikte büyümeliyiz

MÜSİAD Bursa Şubesi tarafından iftar programı düzenlendi.

Birlikte büyümeliyiz

Bursa’da bulunan Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa iş dünyasından birçok isim katıldı. Türk Amerikan İş Adamları Derneği (TABA-AmCham) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Bayramoğlu’da iftar programına katılanlar arasındaydı.

İftar sonrası Bayramoğlu, gazetecilere açıklamalar yaptı.

"Rekabetin yoğun olduğu, güçlü ekonomilerin olduğu finansal imkanların ve en önemlisi de pazar payının geniş olduğu ülkelerde aynı benzer nitelikli projeleri devam ettirmeyi hedefliyoruz. Bunu takip eden dönemde Avrupa'da Almanya, Uzak Doğu'da Çin, Japonya, Kore, Singapur, Malezya, Endonezya ve Hindistan gibi ülkeleri bu çalışmaları devam ettirmek ve yapmak istiyoruz. Ciddiyetle heyecanla ve gelişmek isteyen, dünyada marka olmak isteyen bütün sanayici iş adamlarımızı bu çalışmaya bekliyoruz. Önümüzdeki süreç biraz sıkıntılı ve dertli geçeceğe benziyor. Hem siyasi hem de ekonomik arenada ciddi sıkıntıların, bölgesel olarak da ciddi sıkıntılardan geçebileceğimizi görüyoruz.

Bu sadece bize mahsus değil. Avrupa'da ve Uzak Doğu'da da bir ekonomik daralma ve ekonomik sıkıntıların var olduğunu görüyoruz. Sabırla metanetle ve birlik beraberlik içerisinde özellikle de sektörler içerisindeki aynı ürünü üreten firmaların haksız rekabetten çok birlikte kümelenerek, birlikte nasıl büyüyebiliriz diyeceğimiz döneme doğru gidiyoruz. MÜSİAD da bu anlamda Türkiye'nin en önemli iş adamları derneklerinden bir tanesi. Üyelerini birleştirerek bu ve benzeri konularda en az hasar alarak veya daha iyi bir yere çıkartma çabası içerisinde oluyor." ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER