Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_g8td7d9p5mujkqbj5uc670gm81, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Az Sermaye İle Yapılabilicek İş Fikirleri - Haberi

Az Sermaye İle Yapılabilicek İş Fikirleri

Kendi işini kurmanın yanı sıra ek gelir yaratmak isteyenler de bu farklı alternatiflerden yararlanarak, e-ticarete adım atabilirler. Bu süreçte de bazı konulara dikkat etmek gerekiyor.

Az Sermaye İle Yapılabilicek İş Fikirleri

Ciddi sermaye gücü olanlar için harika iş fikirleri her zaman var. Ancak küçük sermayeye sahip girişimci ve yatırımcılar “küçük sermayeyle ne iş yapılır” sorusu ile uzun vakit harcıyor ve çoğu zaman bir sonuç elde edemiyor. Evet, düşük bütçe ile yapılacak iş fikirleri bulmak ve başarılı olmak elbette daha zor; ancak danışman ekibimiz daima piyasada araştırmalar yapmakta ve özellikle ufak sermayeli girişimciler için yapılacak birçok iş fikirlerini de listelere dahil etmektedir.

Önemli Not: Sermaye gerektirmeyen işler için araştırma yaparken dikkat edin, çoğu tamamen dolandırıcılık amacıyla açılmış birçok internet sitesi ile karşılaşabilirsiniz.

Seyyar pilavcılık

1000 liraya da 3 bin 500 liraya da seyyar, 3 tekerlekli araba var. Paslanmaz çelik, kaliteli bir araba almak önemli. Günlük satacağınız bir arabayı dolduracak kadar pişirdiğiniz pilav için toplam 200 liralık pirinç, nohut ve tavuk ile peçete, plastik tabak, kaşık ve bardak alıyorsunuz. Bu aylık 6 bin lira maliyet demek. Pilavı alttan ısıtmak için piknik tüp kullanılıyor. 20 TL'ye dolan tüpü, ayda 10 kez doldurduğunuzda aylık gaz maliyetiniz de 200 TL oluyor. Aylık ayran maliyetiniz ise yaklaşık 1000 lira. Başlangıç sermayesi için ortalama 10 bin lira gerekiyor.

Evcil Hayvan Bakımı

Evcil hayvanların bakımı konusunda uzmanlaşıp bu konuda hizmet verebilirsiniz. Müşterilerinize ulaşmak için instagram size yardımcı olabilir. Vereceğiniz hizmeti örnekleriyle birlikte iyi anlatmanız gerekmekte.

AVM'de stand kiralamak

Öncelikle o Avm de eksik olan bir iş kolunu tespit edin ya bayilik alın yada kendiniz o sektörde yatırım yapın AVM'ler hazır müşteri potansiyeli ile size kolaylık sağlayabilir

Kodlama Eğitmenliği

Öncelikle bu iş fikri hakkında sıfır bilgiye sahipseniz sizi zorlayabilir fakat kodlama konusunda tecrübeye sahipseniz  okulda kodlama dersi alan öğrencilere destek amaçlı dersler verip bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. 

İnternet makale yazarlığı

Günümüzde internet siteleri birbiriyle rekabet halinde ve kaliteli içeriğe ihtiyaçları bulunuyor. Uzman olduğunuzu düşündüğünüz bir alanda örnek makaleler hazırlayarak konuyla ilgili web sitelerine satabilirsiniz. Uzmanlık konusunda kendizini zorlamayın makaleniz "araba alırken yapılan yanlışlar" ya da "ev temizliğinde yapılan yanlışlar" kısaca günlük sohbet ederken anlattığınız bilgileri daha fazla kişiye ulaştırıp para kazanabilirsiniz.

Çiğköfte bayiliği

Çiğköfte firmaları artık genelde franchise yani bayilik verirken isim hakkı parası istemiyor. Son yıllarda tüketimi iyice artan çiğköftede, bir markanın bayisi olmak artık daha az maliyetli. İsim hakkını aldığınız şirketten çiğköfteyi de günlük olarak satın alıyorsunuz. Bu da küçük bir dükkan için aylık 500 kilogram çiğköfte ve 4 bin lira da maliyet demek. Aylık 2 bin lira da yeşillik ve lavaş maliyeti var.

Kameralı Drone Pilotluğu

 Teknoloji ilerledi, şimdi pek çok işte drone cihazları kullanılıyor. Çekim yapmak hatta abartıya kaçıp çay servisi yaptıklarını bile görebiliyoruz ekranlarda. Özellikle düğünlerin fotoğraf ve video dış çekimlerinde kullanılan droneler artık hayatımızda her yerde. Belgesel, film ve reklâm çekimlerinde de drone pilotlarına ihtiyaç duyuluyor.

Uygun kurslara giderek İHA–0, İHA–1, İHA–2 ve İHA–3 lisansı alarak drone pilotluğu yapabilirsiniz. Pek çok kurs lisans belgesi vermemekte ise de siz lisans belgesini alın. Drone pilotluğundan saatte 400 TL eğer drone size aitse 2 saatte 1.000 TL ye kadar para kazanabiliyorsunuz. Kameralı drone fiyatları 6–7 Bin TL arası. Sermayeniz yeterli ise kameralı drone edinmeniz daha karlı olacaktır. Drone pilotluğu geleceğin meslekleri arasında geliyor. Amerika’da bile yıllık 80 bin dolar kadar para kazanan drone pilotlarının var olduğunu göz önüne alırsak, sağlam çevre edindiğinizde çok güzel para kazanmanız mümkün. Bir de kart bastırarak ya da sosyal medya platformlarından duyurarak işinizi geniş kitlelere duyurabilirsiniz.

DIŞ ÇEKİM FOTOĞRAFÇILIĞI

Son dönemde insanların dış çekim fotoğrafçılarına olan ilgisi tam anlamıyla “tavan yapmış” durumunda. Ortalama 6 ila 10 bin lira arasında değişen profesyonel bir fotoğraf makinesi alarak bu işe başlayabilirsiniz. Elbette öncelikle profesyonel olarak fotoğraf çekebilecek kadar kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Bunun için Halk Eğitim Merkezleri, Belediyeler ve Dernekler aracılığıyla oluşturulan yüzlerce ücretsiz kurstan faydalanabilirsiniz. Birkaç aylık eğitim sonrasında, sosyal medyada hesaplar açın ve küçük bütçeler ile reklam vererek dış çekim fotoğrafçılığı için iş almaya başlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER