Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_ahsmpqgde12cri7ngnvgo9gff0, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
2020 İnternetten Para Kazanma Yolları - Haberi

2020 İnternetten Para Kazanma Yolları

Bu makalede binlerce para kazanma yöntemlerinden bir kaçına değineceğiz. Bu yüzden mümkün olduğu kadar internetten para kazanma yollarını kısa ve işe yarar şekilde aktaracağım.

2020 İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanmak interneti her gün kullanan ve sabit bir geliri olmayan emekli dul yetim engelli bekar evli kadın erkek herkesin ilgisini çekiyor. Para kazanmak için ter dökmek değil, zekice fikirlere açık olmak, sabırlı ve girişken olmak yeterlidir. Tabi bir de bilgisayar ve internet olması gerekiyor. Tablet ve mobil cihazlar günümüzde sosyal medya gerekliliği (!) nedeniyle daha çok kullanılmaya başladı. 81 milyon insandan 73 milyonu her gün online oluyor. Bu rakam oldukça muazzam bir rakam ve bu potansiyel milyonlarca yolla kolayca internetten para kazanma için kullanılabilir. Gerçekten bu işe merak salan insanların şöyle bir yaklaşımı olmalı. İnternetten para kazanmamak için hiçbir yok yok! Herkes kendi bilgi- beceri ve zekası ve tabi çabası çerçevesinde internetten para kazanabilir. Kimi az kazanır kimi ayda on binleri götürür. Ama herkes potansiyel olarak para kazanabilir. Şimdiye kadar bunun mümkün olduğunu ve bunun için yüz binlerce farklı yöntem olabileceğini pekiştirmiş olduk. 

İnternette Para Çarkı Nasıl Dönüyor ?

İnternetten para kazanmak isteyenlerin bu konuyu anlaması gerekiyor. Dev reklam şirketleri, odak müşterilerine ulaşmak için artık pek az TV gazete Radyo gibi yolları kullanıyor. Herkes artık interneti reklam aracı olarak kullanıyor. Google gibi 3 ayda 3.8 milyar dolar reklam geliri elde eden bir arama motorunun görevi de, bu Dev firmaların reklamlarını mümkün olduğu kadar yaymak ve bundan para kazanmaktır. Tabi bunun için reklamları sitelerinde yayınlamaları için, kendi seçtiği sitelere reklam kodları yerleştirerek, onların Adsense gelirleri elde etmelerini sağlıyor. Onlara kırıntılar veriyor. Ama kırıntı deyip geçmeyelim. Çok takipçisi olan bir site düşünelim. Günde 100 bin kişinin ziyaret ettiği bir site ayda çok rahat reklam gelirlerinden 30 bin TL kazanabilir. Hatta böyle bir site sahibi kendi adına Google motorunu aradan çıkararak reklam vermek isteyen firmalarla kendisi anlaşma yapabilir. Yükselmek isteyen sitelerin tanıtım yazılarına kendi sitesinde yer vererek onlardan da para kazanabilir. Yani değerli okurlar internetteki her çark para üzerinde dönüyor. Her gün milyonlarca site açılıyor ve kapanıyor. Bazıları hayal edemeyecekleri kadar zirvelere çıkıyorlar ve işlerini gittikçe büyütüp ciddi yatırımlar yapabiliyorlar. Bazı girişimciler de ürünlerin satışında aracı Affiliate olarak komisyon kazanıyor.

Clickbank Affiliate Sistemi ile Dolar Bazında Para Kazanma

 Mesela Clickbank sitesi dünyanın en güvenilir ve milyarlarca dolar geliri olan bir sitedir. Google zamanında bu sitenin ürünlerinin yayınlanmasına izin veriyordu. Potansiyeli görüp siteyi satın almak istedi ama başaramadı. Sonra da reklamları Adwords üzerinden yasakladı. İnsanlar bu sitedeki dijital ürünler, Adwords üzerinden yayınlayarak cilckbank sitesinden çok güzel komisyonlar kazanıyorlardı. Halen de kazanıyorlar. Ancak ürünler için blog siteler açıp ürünü güçlü bir şekilde tanıtıyorlar. Satın alan insanlar da bu insanların özel Affiliate linkinden Clickbank sitesine girip ürünü satın alıyorlar. Clickbank da komisyoncuya dolar bazında yüzde 50 oranında kar payı ödüyor. İyi bir girişimci, odak müşteri pazarına gerçekten onların beklentisini karşılayan ürünler sunabilirse, ayda rahatlıkla 40 bin-100 bin dolar kazanabilir. Ödemeler, ilk önce American Fargo Bank çeki ile yapılıyor. Çeki ülkemizde bozdurabiliyorsunuz. Tabi yine komisyon ödeyerek… İkinci ödemeleri direkt olarak EFT yapıyor. Ödemede yüz binlerce Affiliate 15 yıldır tek bir aksaklık yaşanmadığı ise firmanın verdiği bilgiler arasında.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanabilirsiniz, ancak kazanacağınız para full çalışma ile bir asgari ücreti geçemez. Çünkü makale başı ödenen para azdır ve yazmak gerçekten özgün içerikler üretmek zor ve zaman alıcıdır. Üstelik sattığınız makale üzerinde bir hakkınız kalmıyor. Genelde Türkiye piyasasında 100 kelimelik bir makaleye 1.5 TL ödeme yapılıyor ve her an iş alma şansınız da yok. Ya komisyon alan sitelere üye olup iş alma ihtimalinizi biraz daha arttırırsınız ya da siz kendiniz böyle bir site açarak, yazarlardan komisyon alırsınız. Birkaç ay yazı yazdıktan sonra gözlerin bozulması, hareketsiz yaşam tarzının nimetleri (!) ortaya çıkar. O yüzden bu işe kendinizi fazla kaptırmamak daha iyidir.

Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Oyun oynamayı seviyorsanız ve saatlerce oyun oynayan biri iseniz, Second Life sitesi size para ödemeye hazır. Sadece bu sitede aylarca oyun oynayarak yüz binlerce dolar kazanan var. Ancak tüm oyun siteleri yüzde yüz böyle değil tabi. Dikkatli olmak gerekiyor. Entropia Universe sitesi de kendi çapında oyun oynayanlara para ödüyor.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Bu dünyada en yaygın yöntemdir ama kendinize ait bir blog açmak için paylaşmaya değer deneyimleriniz olmalı. Ya da işiniz çok ilgi çekici olmalı. Her gün rakipleriniz kadar, içerik girmeniz ve okuyucuları sitede tutmanız gerekiyor. Sabırlı olmanız da öyle… Bu noktada başkalarına makale yazarak para kazanmak yerine, kendi blog sitenizi açarak, birkaç yıl içinde her gün 3-5 özgün yazı paylaşarak reklam geliri elde edebilirsiniz. Host kiralamak, domain kiralamak, tema satın almak, iyi bir SEO uzmanı ile çalışarak anahtar kelime çalışması yapmak ve kendi hünerlerinizi klavyeye dökmek yeterli…

Seyyah olarak İnternetten Para Kazanmak

İyi bir seyyah iseniz, elinize kameranızı alın ve rakipleriniz gibi 20-30 dakikalık videolar çekin. İnsanlara gezdiğiniz yerleri gösterin. 200 -300 kadar videonuz olduğunda iyi bir takipçi kitlesi yakalayabilirsiniz. Bu özelliğinizle Instagram ve Facebook platformlarından da para kazanabilirsiniz. Tüm hedefiniz takipçi kasmak. Takipçi demek para demektir.

Youtube İle Para Kazanmak

Milyonlarca kişi her gün bu sistemden para kazanıyor. Hepsi de kendi özgün videolarını hazırlıyor ve yüz binlerce takipçinin ilgisini çekiyor. Kimi haber değerlendiriyor, kimi oyun, kimi spor, kimi makyaj güzellik üzerine, kimi ders veriyor… Ama hepsi de para kazanıyor. Sizin de yeteneğiniz varsa, her gün 2-3 video atın. Attığınız videolar hakkındaki anahtar kelimeleri mutlaka baştan savma girmeyin. İnsanlar Youtube arama kutusuna anahtar kelime yazıp size ulaşacak unutmayın.

Sesinizden Para Kazanın

En az Mehmet Atay kadar güzel bir sesim var diyorsanız, o halde hemen bionluk sitesine üye olup, reklam filmlerini seslendirin. Kelime başına para kazanın. Bu yolla çok güzel para kazanan binlerce insan var. Hatta bazıları iyi bir Photoshop bilgisine ve video programlarına hakim olarak, belgesel hazırlıyorlar. Gelsin on binlerce takipçi…

Asla Unutmayın ... Bir işi severek yapmıyorsanız , o işte başarılı olmanız mümkün değildir.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER