Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_f94fi206irh0db9dcb4gjiqr71, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Letgo Uygulaması İle Evden Nasıl Para Kazanılır ? - Haberi

Letgo Uygulaması İle Evden Nasıl Para Kazanılır ?

Hepimizin bildiği gibi , son zamanlarda televizyon reklamları ile ön plana çıkan letgo uygulamasından nasıl para kazanabilirsiniz onu anlatıcaz.

Letgo Uygulaması İle Evden Nasıl Para Kazanılır ?

 Android ve ios uyumlu akıllı telefonlar üzerinden, ücret kesintisi ve kota gibi sınırlaması olmadan ikinci el eşya alışverişi yapmaya yarayan bir programdır. 

Kullanmadığınız ya da kullanmayı düşünmediğiniz herhangi bir ürünü ya da eşyanızın resmini çekerek uygulamaya yüklüyorsunuz ve çevrenizdeki bölgede uygulamanın yüklü olduğu kişiler uygulamada sizin satmak istediğiniz ürünü görüp beğenip almaya geliyorlar.

 Kullanmadığımız eşyaları kolaylıkla satabileceğimiz bir uygulama olan "Letgo" yu, Türkiye'de milyonlarca insan kullanıyor. Programın en güzel tarafı ise her türlü eşyayı satabilmemiz. Durum böyle olunca, evimizde fazlalık olan her şey, bir şekilde alıcı bulabiliyor. Ben, Letgo'yu yaklaşık bir senedir kullanıyorum. Satılmaz dediğim, bir çok eşyayı burada satabildim. Tabii ki doğru, düzgün amaçla bu programı kullanmayan, insanlarda yok değil. Letgo, böyle hadiselere anında müdahale edebilse, her şey daha iyi olur! 

Letgo'nun en hızlı büyüdüğü pazar, Amerika. Türkiye, Amerika'dan sonra büyüme sayıları bakımından göz kamaştıran bir grafik çiziyormuş. Bunu Letgo yöneticileri söylüyor. Letgo'nun, Türkiye grafikleri iyi ama ülkemizde muhattap alabilceğimiz, bir ofisleri olmaması kötü. Durumun böyle olması; kötü niyetli insanların daha rahat hareket etmesine sebep olabiliyor ya da en ufak sıkıntınızda daha çok uğraşmanıza. Tabii Fayda orantısına baktığımız zaman Letgo bu yönden ağır basıyor ve ben bu durumu yakın zamanda düzelteceklerine inanıyorum.

Letgo' da Başarılı Bir Satış Yapmak İçin

 Şimdi gelelim konumuza Letgo bizim satmak istediğimiz her türlü eşyayı müşterilere sunduğumuz sanal bir pazar. İlk önce buna dikkat edeceğiz. Bir esnaf nasıl düşünüyorsa yani malını ön planda tutup, iyi özelliklerini övüyorsa biz de öyle yapacağız.

Letgo’da Satış Yapmanın Avantajları

Letgo’nun kullanıcılarına ve hatta ekonomiye birçok avantajı bulunmaktadır. Gelin bunlara bir göz atalım.

 • Letgo kullanmanız için sahip olduğunuz herhangi bir akıllı cihaz (bilgisayar, tablet, telefon) ve internet bağlantınızın olması yeterli..
 • Letgo’da evinizde kullanmadığınız atıl durumda ki ürünleri satarak ek gelir elde edebilir siniz. Aynı zamanda atıl durumda ki ürününüzü ekonomiye tekrar kazandırmış olursunuz.
 • Letgo’da satıcı profili oluşturmak ya da satış yapmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez.
 • Profilinizde kişisel bilgilerinizi (Ad Soyad, Adres, İletişim Bilgileri vb) paylaşmak zorunluluğunuz yoktur. Tüm iletişimi Letgo üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Letgo’da istediğiniz kadar ilan oluşturabilirsiniz.
 • Ürününüzü istediğiniz fiyata satışa koyabilirsiniz.
 • Letgo’da yaptığınız satış için Letgoya komisyon ödemezsiniz.
 • Ürün gönderim maliyeti yoktur. Alıcılar olduğunuz yere ya da sizin belirleyeceğiniz ortak bir noktaya gelir.
 • Letgo üzerinden yapılan satış için fatura kesip vergi ödemenize gerek yoktur.

Letgo’da Satışı Zorlaştıran Etkenler

Letgo’da satış yapmanın birçok avantajı bulunmasına rağmen, satışı zorlaştıran bazı durumlarda yok değil. Gelin birazda bu durumlara göz atalım.

 • Letgo’da satış yapmayı zorlaştıran en önemli sorun, satıcıların satış ve müşteri ilişkileri konusunda deneyiminin olmamasıdır. Bu durum müşteri ile kurulan iletişimi olumsuz etkileyerek satış ihtimalini düşürmektedir.
 • Letgo’da satışı zorlaştıran en önemli etkenlerden bir diğeri ise müşteri ile yaşanan güven problemidir. Satıcıların en çok sorun yaşadığı durum; Anlaşmaya varılıp buluşma planlanmasına rağmen, alıcının buluşmaya gelmemesi durumudur. Bu satıcıya hem zaman kaybettirmekte hemde bu süre zarfında gelen ya da gelebilecek tekliflerin geri çevirmesine neden olmaktadır.
 • Ödeme kolaylığı yani kredi kartlı ve taksitli satış imkanının olmaması yine satış gerçekleştirmeyi zorlaştıran önemli etkenlerden biridir.
 • Letgo’nun bir kargo anlaşmasının olmaması şehir içi uzak noktalara ve şehir dışına yapabileceğiniz satışları yine oldukça zorlaştırmaktadır.
 • Letgo uygulaması kullanmamak ya da uygulamanın mesaj bildirimlerini kapamak potansiyel müşterilerinizden gelen mesajlara geç dönüş yapmanıza neden olacaktır. Bu durum yine satış yapmayı olumsuz etkileyen faktörlerden biridir.

Letgo’da Daha Çok Satış Yapmak İçin Yapmanız Gerekenler

Letgo’da etkili satış yapabilmeniz için önemsemeniz gereken detayları sizlerle madde madde paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Hiçbirşey İçin Acele Etmeyin!

Letgo’da satış yapmak isteyenlerin büyük çoğunluğu mecrayı tanımadan üstünkörü hesaplarını oluşturup ne kendileri hakkında ne de ürünleri hakkında yeterli içeriği oluşturmadan satış yapmaya kalkmaktadır. Bu özensiz durum satış ile sonuçlansa bile gerçekleşen satış, başarılı bir satış kriterlerini taşımayacaktır. 

Başarılı bir satış için öncelikle satış yapacağınız mecrayı ve ürününüzü iyi tanımalı ve mecranın dinamiklerine göre hareket etmeyi öğrenmeniz gerekir. Bunu öğrenmenin en iyi yöntemlerinden biri de maddi değeri küçük olan eşyalarınızı satmaya başlamaktır.

Letgo Profilinizi Önemseyin!

Letgo profiliniz müşterilerinizin size olan güvenini artıracak nitelikte olmalıdır. Bu yüzden kişisel bilgileriniz konusunda ne kadar şeffaf olursanız o kadar güven verici olacağınızı belirtmek isterim. Sizin için bir sakıncası yoksa gerçek ad ve soyadınızı mutlaka kullanmanızı öneriyorum. Kendinize ait temiz bir profil fotoğrafı ile bunu daha da pekiştireceğinizi unutmayın.

Etkili Ürün Başlığı Satışın Anahtarı

Ürün başlığını bir haber manşeti olarak düşünün ve mutlaka üründeki avantajı, ürünün markasını, ne olduğunu ya da ne işe yaradığını belirtin. Bu konuda size örnek vermek istiyorum. İlk örneğim gelişi güzel hızlıca hazırlanmış bir başlık olacak diğer örnek ise üzerine daha çok düşünülmüş bir başlık olacak.

Başlık 1

“Fotoğraf Makinesi Ayağı”

Başlık 2

“Az Kullanılmış Manfrotto Fotoğraf Makinesi Tripodu”

Gördüğünüz gibi iki numaralı başlık ürün hakkında çok daha anlaşılır bilgi sunuyor. Ayrıca başlığımızın ürünün markasını, ne olduğu ve ne için kullanıldığını belirten netlikte olması arama gerçekleştiren potansiyel müşterilerinizin size ulaşmasını da kolaylaştıracaktır. Bu kapsamda Letgo’nun da kendi içerisinde bir arama motoru olduğunu da göz önünde bulundurarak SEO uyumlu ürün başlığı üretmenizi tavsiye ediyorum.

Gerçekçi Ve Etkili Ürün Başlığı Oluşturun

Ürün başlığından sonraki en önemli alan ise tabiki ürün hakkında vereceğiniz detayların bulunacağı ürün açıklaması (Tanım) kısmıdır. Burada ürününüz konusunda dikkat çekici özellikleri ön plana çıkarmakla beraber, ürünün mevcut durumunu, varsa hasarlı ya da sorunlu kısımlarını yanında ne gibi aksesuarlarının olduğunu, devam eden garantisini vs paylaşmanız hem size hem de ürüne olan güveni arttıracaktır.

Ürün açıklaması ile ilgili de sizinle bir örnek paylaşmak istiyorum.

Ürünün modeli “Manfrotto MK Compact Action Tripod” olarak geçmektedir. Tam boyu 155 cm olup 1,2 kg ağırlığa sahiptir ve 1,5 kg taşıma kapasitesi vardır. Ürün dünyaca ünlü İtalyan Markası olan orjinal Manfrotto’dur. Ürünün sıfır fiyatı şuan 350₺’dir.

Ürün oldukça temiz kullanılmıştır. Kullanımdan dolayı sadece ufak tefek çizikleri bulunuyor. Bu çizikleri ürün görsellerinde paylaştım.

Yanında Teslim Edilecekler

Ürünün yanında taşıma çantası ve faturası verilecektir. Ürünün 1 yıl daha garanti süresi bulunmaktadır.

Ürün teslim noktası Üsküdar Rıhtımı’dır.

Gördüğünüz gibi oldukça doyurucu bir ürün açıklaması oldu. Başlık da olduğu gibi yine ürün açıklamamızda da SEO kriterlerini göz önünde bulundurmamız gerektiğini unutmayın.

Evet arkadaşlar konumuzun sonuna geldik merak ettiğiniz, eklememizi istediğiniz veya letgo ile ilgili tecrübelerinizi lütfen bize yorumlarda belirtin.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 23:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER