Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_o2c9mjmvfk3dkaf1kb7lun40p7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Gittigidiyor'da Sanal Mağaza Açma Rehberi 2020 - Haberi

Gittigidiyor'da Sanal Mağaza Açma Rehberi 2020

Gittigidiyor.com Mağaza Açma Hakkında Merak Ettiğiniz Detayları Sizler İçin Yazımızda Paylaşıyoruz.

Gittigidiyor'da Sanal Mağaza Açma Rehberi 2020

Neden Gittigidiyor Mağazası Açmalıyım?

GittiGidiyor sitesinde mağaza açarak ya da açmadan satış yapabilirsiniz; ancak kendi mağazanızı açmanız bir firma olarak daha doğru ve avantajlı bir yaklaşım olacaktır.

Kendi mağazanızı aktif ettiğinizde , daha çok ürün listeleyebileceğiniz gibi, Gittigidiyor’un mağazalara sunduğu avantajlardan da yararlanabilirsiniz. Mağaza açmanın avantajlarını da yazının devamında paylaşıyoruz.

Gittigidiyor Mağazası Avantajları

Gittigidiyor üzerinde kendi mağazanızı açmanın ve internet üzerinden satış yapmanın bir takım avantajları bulunuyor.

Gittigidiyor’da kullanıcıların tanıyabileceği bir mağaza yaratırsınız: Kendi mağazanızı açtığınızda, firmanızın logosunu kullanabilir, firmanız ve ürünlerinizle ilgili tanıtım yazısı hazırlayarak, markanızı kullanıcılara daha iyi tanıtabilirsiniz.

Listeleme ve özel satış formatlarından yararlanabilirsiniz: Kendi mağazanızı açtığınızda, seçtiğiniz pakete göre daha çok ürün listeleyebilir ve farklı satış formatlarından yararlanarak, ürünlerinizi daha verimli bir şekilde satışa sunabilirsiniz.

Geniş kitlelere ulaşabilirsiniz: Online pazar yerlerinin kendi hedef kitleleri bulunur ve bu mecralarda bir mağaza açtığınızda bu platformların hedef kitlelerine ulaşma fırsatınız olur. Özellikle fiziki mağazası bulunan firmalar, bu mecralarda online satış ile gelirlerini daha da artırabilirler.

Rekabeti gözlemleyebilirsiniz: Gittigidiyor üzerindeki diğer firmaları araştırarak, fiyat ve ürünlerle ilgili olan rekabeti gözlemleyebilir, diğer firmaların müşteri memnuniyet ve yorum oranlarına bakarak, sektörel bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gittigidiyor Mağazası Dezavantajları

Tabii ki sanal pazar yerlerinde mağaza açmanı bazı dezavantajları da bulunuyor.

Komisyon kesintileri: Sattığınız ürün başına belli bir oranda komisyon kesintisi olmakta. Farklı ürün kategorileri için Gittigidiyor farklı komisyon kesintileri yapmaktadır. Komisyon oranlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Reklam ücretleri: Mağazanızı bu platformlar üzerinde daha üst sıralara çıkartmak için pazaryerlerinde ekstra reklam çalışmaları yapmanız ve bunun için de belli bir bütçe ayırmanız gerekir.

Rekabette öne çıkamama: Bu mecralar üzerinde birçok firma kendi mağazasını açtığı için, rekabette sıyrılmak ve kendi marka bilinirliğinizi artırmanız bir hayli zordur. Ek çalışmaların yanı sıra reklam çalışmaları yapmanız bu rekabette sizi biraz öne çıkarsa da tam olarak diğer firmalardan ayrışmanız bir hayli zordur.

Belli kurallara uymanız gerekir: Sanal pazar yerlerinin kendilerine has kuralları vardır ve burada mağaza açan firmaların bu kurallara uymaları gerekir. Aksi takdirde üyeliklerine son verilebilir. Bu kurallar sizin yapacağınız fiyatlandırma, pazarlama ve reklam çalışmalarınızla örtüşmeyebilir ya da sizin çalışmalarınızı limitleyebilir.

Gittigidiyorda Mağaza Nasıl Açılır?

Gittigidiyor’da bir mağaza açmak için bir e-ticaret sitenizin olması zorunlu olmadığı gibi bu Gittigidiyor’da mağaza açmak ile vergi mükellefi olmak arasında da bir bağ bulunmuyor.

Ancak T.C. vergi sistemi ve uygulamalarınca internet üzerinden yaptığınız satışlar sonrası bazı vergisel yükümlülükleriniz olabilir. Bu bilgileri yazımızın vergilendirme ve faturalandırma bölümünde ayrıca ele alacağız.

Gittigidiyorda Mağaza Açmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Gittigidiyor mağaza açarken sizden istediği bazı bilgiler bulunuyor. Bu bilgilerin girişlerini yaparak, mağazanızı oluşturabilirsiniz. Bu bilgiler ise:

Mağaza ismi:
Mağaza ismini belirlerken,
Türkçe karakterler ve boşluklar kullanabilirsiniz.
!%&/ gibi özel karakterler bu alanda kullanılmamaktadır.
Mağaza isminiz, Gittigidiyor’daki başka bir mağazanın ismiyle aynı olamaz.
En fazla 35 karakter kullanabilirsiniz.
Mağaza adınız: “Ayakkabı Market” olacaksa, dükkan linkiniz //dukkanlar.gittigidiyor.com/Ayakkabi_Market şeklinde görünecektir.

Gittigidiyor Mağazası Ne Kadar Sürede Açılabilir?

Mağaza açmak için bir başvuru yaptıktan sonra, bilgilerinizin doğruluğu ve mağaza isminizin uygunluğu kontrol edildikten sonra, kullanıcılara bir doğrulama e-postası gönderilir ve sonrasında da kullanıcılar mağazalarını kullanmaya başlayabilirler.

Gittigidiyor'da Mağaza Açmadan Satış Yapılır mı?

Bir mağaza açmadan ve abonelik planı seçmeden de Gittigidiyor üzerinden satış yapabilirsiniz.

Gittigidiyor’da mağaza açmak ücretli mi?

Gittigidiyor'da mağaza açmak ücretsizdir. Gittigidiyor'da Standart Mağaza'nızı açarak 10.000 ürüne kadar listeleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER