Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_4ldvfl56ju1gdqg18i9sj1a023, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Bionluk.com'a Üye Olma Ve Kazanç Elde Etme Rehberi - Haberi

Bionluk.com'a Üye Olma Ve Kazanç Elde Etme Rehberi

Son günlerde virüs sebebi ile evlerimizde ek iş arayışlarına girdik. Türkiyenin önde gelen freelancer sitesi bionluk.com hakkında sizler için kısa bir rehber hazırladık.

Bionluk.com'a Üye Olma Ve Kazanç Elde Etme Rehberi

Şu an bu yazıyı okuduğunuzda gore Bionluk sitesini duyduğunuzu ve siteye üye olarak NASIL para kazanacağınızı merak ettiğinizi varsayıyoruz. Aslen Bionluk sitesine girdiğinizde sitenin çalışma prensibini genel hatlarıyla görebiliyorsunuz. Tabii bu genel bilgiler sizin için yeterli olmayabilir. İşte tam bu noktada Bionluk sitesiyle ilgili bilmek dilediğiniz detayları size sunmaya çalışacağız.

Öncelikle sitede ilk dikkat çeken “freelancer” ifadesini ele alalım. Freelancer, Türkçesi “serbest çalışan” anlamına gelen İngilizce bir kelimedir. Genellikle herhangi bir işletmeye bağlı olmadan, hizmetlerini yahut ürünlerini evinden veya kendi kişisel ofisinden sunmak isteyen kişilerin tercih etmiş olduğu bir iş biçimidir. Bionluk sitesinin amacını, işverenler ile freelancer çalışanları buluşturmak ve her iki tarafın da kazanç sağlayacağı iş anlaşmalarına vesile olmak olarak açıklayabiliriz.

Kısaca özet geçmek gerekirse, Bionluk sitesinden para kazanmak için belirli bir yeteneğinizin olması ve bu yeteneğinizle sunabileceğiniz hizmetleri gereksinim duyan fert yahut işletmelere ulaştırabilmek için Bionluk sitesinde sunuyor olmanız gerekiyor.

Bionluk Nasıl Para Kazanılır?
Yukarıda genel olarak değindiğimiz mevzuyu biraz daha detaylandıralım. Bionluk grafik & tasarım, internet reklamcılığı, yazarlık & çeviri, video & animasyon, ses & müzik, yazılım & teknoloji ve iş & yönetim alanlarında uzman kişilere ihtiyaç duyan işletmeler veya kişileri, freelancer çalışanlamış olur ile buluşturmayı hedefleyen bir projedir.

Bionluk’tan para kazanmak için öncelikle belirttiğimiz alanlarda bir uzmanlığınızın olması gerekiyor. Bu kriteri sağladığınızı düşünüyorsanız, atmanız gereken ilk adım siteye üye olmak olacaktır.

Bionluk Nasıl Üye Olunur? 

1-)Siteye üye olmak için Facebook ya da Google hesabınızı veya e-posta adresinizi kullanabilirsiniz.

2-) İkinci aşamada karşınıza üyelik bilgilerinizi girmeniz gereken bir form çıkıyor. Formda yer alan isim, soy isim ve e-mail gibi tüm bilgileri gerçek bilgilerinizle doldurmanız gerekiyor.

3-) Formu doldurup Kayıt Ol butonuna tıkladığınızda, vermiş olduğunuz e-posta adresine bir onay maili gönderiliyor. Üyelik işlemini tamamlamak için e-postanıza girerek gelen mailde yer alan Hesap Aktivasyonunu Tamamla butonuna tıklamanız gerekiyor. Butona tıkladığınızda sizi tekrar Bionluk sitesine yönlendiriyor ve artık üyeliğiniz tamamlanıyor.

4-) Sitenin sağ üst tarafında kullanıcı adınızın hemen yanında buluna ok işaretine tıkladığınızda bir menü açılıyor. Bu menüde yer alan Freelancer Ol seçeneğine tıkladığınızda, üyelikle ilgili bilgilerin yer aldığı bir açılır pencere ile karşılaşıyorsunuz.

5-)  Bu pencerede yer alan bilgileri okuduktan sonra Devam Et butonuna tıklayarak ilerliyorsunuz. Freelancer üyeliği için bir sefer mahsus 9.90 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Ancak ödeme aşaması daha sonraki aşamalarda geliyor. Yani burada Devam Et butonuna tıklayabilirsiniz.

 Son aşamada Profil Fotoğrafı, Doğum Tarihi, Uzmanlık Alanı, Uzmanı Olduğunuz Alanlar ve Araçlar gibi bilgileri ekleyebileceğiniz bir sayfa açılıyor. Bu bilgileri doldurduktan sonra en altta yer alan Ödemeyi Tamamla butonuna tıklamanız ve 9.90 TL’lik ödemeyi yapmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra Freelancer üyeliğiniz başlamış ve açık iş fırsatlarına erişme imkanını kazanmış oluyorsunuz.

Bu aşamadan sonra Bionluk sitesinden para kazanmak artık tamamen sizin elinizde oluyor. Kendinize uygun iş fırsatlarını sitedeki arama formunu kullanarak sorgulayabilir ve gerekli şartları taşıdığınız ilanlara teklifte bulunabilirsiniz. Ya da uzmanlık alanınızla ilgili ilanlar açabilir ve bu alanlarda hizmete ihtiyacı olan kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 1 yıl Önce

Çok faydalı oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER