Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_p4uguq5hth7fpispb8reo76t74, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Koronavirüsü Umre Ziyaretlerinide Vurdu - Haberi

Koronavirüsü Umre Ziyaretlerinide Vurdu

Virüs tehdidi artması sonucu Suudi Arabistan’dan ziyaret açıklaması geldi. Müslümanların kutsal toprağa gidişleri yasaklandı.

Koronavirüsü Umre Ziyaretlerinide Vurdu

Suudi Arabistan yetkilileri tarafından virüs açıklaması geldi. Dünyayı saran tehditten dolayı tedbir aldıklarını dile getirdi. Koronavirüs salgını nedeniyle umre seferleri askıya alındı. Suudi Arabistan, farklı ülkelerden gelecek olan müslümanlara karşı umreyi ziyaretlerini erteledi. 

Açıklama Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi. Ayrıca açıklamayı Arabistan’ın resmi haber ajansı SPA’da onayladı. SPA konuya ilişkin, ülkede yer alan uzman doktorların virüs ile ilgili gelişmeleri takip ettiklerini bildirdi. 

Oldukça fazla yayılmasından dolayı Suudi Arabistan hükümeti böyle bir karar aldı. Amaç kutsal toprakların virüs ile tanışmaması. Bölgeye seyahat edecek olanlar ve umre ziyaretinde bulunacak müslümanların tedbir olmalarında fayda var. Sağlık Bakanı Fatih Koca’da Hac ibadetinin ertelenme ihtimalinin olabileceğini söyledi. 

Son olarak koronavirüsü bulaşan kişi sayısı 80 bini geçti. Dünya geneline yayılan virüsü aldığı can sayısı da 2 bin 500 geçti. Bu rakamlara her gün bir yenisi daha eklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER