Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_6plh2ek6d1mth14nke7f7uhel6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
İngilterede Dil Eğitimi Alma Rehberi - 2020 - Haberi

İngilterede Dil Eğitimi Alma Rehberi - 2020

İngiltere dil okulları ile İngilizceyi ana dil olarak konuşulduğu yerde öğreneceksiniz.

İngilterede Dil Eğitimi Alma Rehberi - 2020

İngiltere'de Dil Eğitimi Genel Bilgi

İngiltere’deki dil okulları; eğitim kaliteleri, öğretim metotları, akademik saygınlıkları ve bilinirlikleri ile yabancı öğrenciler tarafından çok rağbet görmektedir. Yurtdışında eğitim almak için en çok tercih edilen ülkelerden biri olan İngiltere’deki bir dil okulunda eğitim almak, geleceğiniz için mükemmel bir yatırım olacaktır.

İngiltere Dil Okulu Programları ve Akreditasyon

İngiltere’deki dil okulları, geniş çaplı akademik eğitimler sunar. Sınava hazırlık kurslarından ileri seviye dil eğitimlerine kadar çok çeşitli eğitim programları mevcuttur;

  • TOEFL, IELTS vb. Sınavlara Hazırlık
  • Başlangıç, Orta, İleri Seviye Dil Kursları
  • Çocuklar / Yetişkinler için İngilizce Akademik İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • Yaz Okulu
  • Foundation / Pathway Programları

Yabancı bir öğrenci olarak aldığınız eğitimin üstün kalitede olmasını beklemeniz son derece doğaldır. Bu sebeple, İngiltere’deki dil okullarının her biri Accreditaion UK, British Council gibi belirli kurumlar tarafından denetlenmekte ve akredite edilmekte / onaylanmaktadır. Bu şekilde öğrencilere üst düzey eğitim garantisi verilmiş olur.

Accreditation UK, Yabancı Dil Olarak İngilizce (YOİ) eğitimi veren okullar, kolejler ve üniversiteler için bir kalite güvence programıdır. Program, İngiltere'de dil eğitimi alan veya almayı planlayan yabancı öğrencilere kalite güvencesi verir.

British Council tarafından akredite edilmiş bir dil okulunda eğitim almak, tercih ettiğiniz okulun en yüksek standartlara sahip olduğundan emin olabileceğiniz anlamına gelir. Bağımsız müfettişler, öğretim, tesis ve konaklama kontrolleri de dahil olmak üzere tüm okulların düzenli denetimleri yapılır.

British Council, İngiltere'deki eğitiminiz sırasında bir sorununuz olduğunda destek sağlayan bağımsız bir şikâyet prosedürüne sahiptir. Bu, akredite edilmiş okullarda eğitim alan öğrencilerin korunmasını ve kaliteli bir öğrenme deneyimlerinden eksizsiz bir biçimde yararlanmaları için yapılmıştır.

İngiltere'nin hem başkenti hemde en kozmopolit şehri olan Londra, dil okullarının yanı sıra bir çok üniversite ve koleje de ev sahipliği yapan Oxford ve Cambridge, sahil şeridinde yer alan şehirlerden Bournemouth, Brighton, Eastbourne ve Exeter, kuzeyde yer alan Liverpool, Manchester ve diğer popüler şehirlerden Canterbury ve Bristol her yıl öğrenci memnuniyetiyle ödüller alan İngiltere dil okulları'nın yer aldığı belli başlı merkezlerdir

Peki dil öğrenmek isteyen bir kursiyer neden İngilizce öğrenmek için İngiltere’yi tercih etmelidir?

- Kısa süreli veya uzun süreli hiç fark etmez, İngiltere Türkiye’ye yakın bir lokasyon olarak en iyi seçeneklerden biridir. 4.000 Türk Liralarını bulmayan uygun uçak biletleri ve kolay ulaşım sayesinde her an gidip gelinebilecek en ideal seçeneklerdendir.

- İngiltere’nin anadili İngilizcedir. Yani Türkiye’de olduğu gibi dil okulunda aldığınız eğitim ile ülkede konuşulan anadil birbirinden farklı değildir. Bu da sizlerle sürekli pratik yapma ve yeni şeyler öğrenme imkanı sunar.

- İngiltere’de her yaşa uygun dil seçeneği mevcuttur. 8 yaşından 50 yaşına kadar dileyen herkesin katılabileceği ve dil öğrenebileceği kurs programları bulunmaktadır. Her biri alanında oldukça başarılı olan bu dil okullarında tamamlayacağınız dil eğitimi size kısa sürede önemli katkılar sağlayacaktır.

- İngiltere’nin yalnızca Londra lokasyonunda değil, Brighton’dan Edinburg’a, Oxford’dan Cambridge’ye neredeyse her şehirde bir kurs bulmanız mümkündür. Dolayısıyla hangi lokasyonda dil eğitimi alırsanız alın pratik yapabileceğiniz yerli ve yabancı öğrencilere rastlamanız kaçınılmazdır.

- İngiltere’de akademik olarak dünyanın en başarılı üniversiteleri arasına girmiş yüzlerce üniversite bulunmaktadır. İngiltere’de tamamlayacağınız dil eğitiminiz sonrasında bu üniversitelerde lisans veya master eğitimlerine dahil olabilir, akademik ve mesleki gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

- İngiltere’de tercih edeceğiniz kurslar sizlere yalnızca İngilizce öğretmekle kalmaz, aynı zamanda kişisel beklentilerinizi karşılamaya yönelik faaliyetlerde bulunurlar. Mesela Genel İngilizce eğitiminin dışında ILETS kursuna da gidebilir, İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi veya Medya Metodolojisi İngilizcesi de öğrenebilirsiniz. Dolayısıyla hangi kursu seçerseniz seçin sizlere sunabilecekleri çok sayıda opsiyonları olduğunu göreceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER