Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_7ck9djhgbqlhjthfvmdcg9v3e2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Dünya Bu Kadını Konuştu - Haberi

Dünya Bu Kadını Konuştu

Çin’de çıkan koronavirüsü kısa sürede dünyaya yayılmıştı. Birçok ülke vatandaşlarını Çin’den getirebilmek için seferber olmuştu.

Dünya Bu Kadını Konuştu

Rusya hükümeti geçtiğimiz haftalarda Çin’de yaşayan vatandaşlarını getirmişti. Çinden gelen insanların koronavirüsü taşıma ihtimaline karşı hemen hemen her ülke karantinaya alarak önlem almıştı. 

Rusya’da Çinden gelen vatandaşlarını müşahede altında tutuyordu. Her ihtimale karşı özel alanlarda insanlar bekletiliyordu. Ancak karantinada olan Rus vatandaş Alla Ilyina hastaneden kaçtı. Hastaneden kaçan kadın, kendini eve kilitleyerek çıkmak istemedi. 

Olay mahkemeye taşınarak sonuçlandı. Mahkeme Alla Ilyina’nın yeniden karantinaya dönmesine karar verdi. Ilyina’nın avukatı ise daha ne kadar karantina da kalacağını sordu. Kadın 3 testten negatif sonuç almıştı.

Hastaneden Planlı Kaçtı

Alla Ilyina hastaneden kaçma planını gazetecilere anlattı. Kadın, ‘’Hastanenin bir haritasını çizdim ve planımı yaptım. Akşam geç bir vakitte karantina altında olduğum odanın kapısını kısa devre yaptım. Daha sonrasında da hastaneden kaçtım.’’ dedi. kamu sağlığını tehlikeye attığı ve kurallara uymadığı için, hastanede bulunan baş doktor, kadın hakkında dava açtı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER