Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_jd5dhuctb0b5u8plka35gnq6t1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
DOÇ.DR. OYTUN ERBAŞ İLE "HAYATIN RİTMİ" videosu izle

DOÇ.DR. OYTUN ERBAŞ İLE "HAYATIN RİTMİ"

DOÇ.DR.OYTUN ERBAŞ

TEDX HAYATIN RİTMİ

15 Kasım 1978 tarihinde İzmir Ödemişte dünyaya gelen Oytun Erbaş İlk ve Orta Öğretimini Ödemişte tamamladı.

Ardında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak 2001 senesinde dönem 2’incisi olarak mezun oldu.

Amerika  İllions Eyaletin de “ Experimental Medicene” ve “ Gebce-Kocaeli Tubitak Teknoloji Geliştirme Yerleşkesinde”  “ DENEYSEL TIP ve İLAÇ AR-GE Laboratuvarı’nın kuruculuğunu yapmıştır.

Fizyoloji Uzmanı olan Doç. Dr. Oytun ERBAŞ Ege Üniversitesi  Radyoloji ve Fizyoloji Anabilim dallarında araştırma görevlisi olarak görev yapmıştır.

İstanbul Bilim University Florence Nightingale Journal of Transplantation dergilerinin editörlüğünü de yürütmektedir.

Özellikle TEDX  Konuşmaları ile seyircilerle buluşmuş, olaylara farklı bakış açıları getirerek sempatik bir tarzı ile  “stand-up” yerine “since-up”  anlatması nedeniyle büyük bir iligi görmüştür.

Bu gün Doç.Dr.Oytun ERBAŞ’ın Kaleiçi Antalya’da yapmış olduğu  TEDX HAYATIN RİTMİ konuşmasını sizler için paylaşıyoruz.

Değişmeyen gerçekler yaşam ve ölüm  arasındaki süreç içerisinde sağlıklı kalabilmenin sırlarını gerçek hayat hikayeleri ile paylaşan Doç Drç Erbaş,  ‘ın farklı tavsiye ve görüşlerini yaklaşık 30 dakika boyuca sıkılmadan büyük bir zevk ile izleyebilirisiniz.

Tıp fakültesine başladığı günden iitibaren yaşamış olduğu hatıraları hoş bir dille anlatan Erbaş, ders verici öğütlerini tek tek sıralıyor.

Özellikle hastalara aile geçmişini sormalarının en büyük nedeninin hastalığın kalıtsal yani genetik olup olmadığını öğrenmek için diyen Doç Drç Erbaş, genetik ile beraber gelen özelliklerin tüm aile bireylerinde gözüktüğünü vurguluyor.

Gentiğin sadece hastalıklarla  ilgili olmadığını aynı zamanda bir aile mutlu ise hayattan zevk alıyor ise sende mutlusun ve hayattan zevk alırsın. Çünkü bu mutluluk genektiktir.

Alkolün ve sigaranın vücuda çok ciddi zarar verdiğini uzun ve sağlıklı yaşam için her ikisinden de uzak durulması gerektiğini belirtiyor.

Her gün kırmızı et yenmesinin ciddi zararlar doğuracağını ve hastalıklara zemin oluşturacağını söylüyor. Örnek  olarak damar sertliği, kanser, alzaymır hastalıklarını veriyor.

Beyaz tavuk ettinin de fazla yenmemesi gerektiğini, sebze ve meyveye ağırlık verilmesini istiyor.  Domates, havuç gibi renklilerin daima tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.

Özellikle SİYAH ÜZÜMÜN sağlığa çok ciddi katkısı olduğunu, yaşlanmayı geciktirdiğini, yüz felcine iyi geldiğini kanıtladığını söylüyor.

Vitaminlerin hatalı kullanımlarının ciddi hastalıklara neden olabileceğini de vurguluyor.

YORUM EKLE