Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_jt5v37v9o62um1975ehfd95692, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
En Pratik İngilizce Öğrenme Yolları - 2020 - Haberi

En Pratik İngilizce Öğrenme Yolları - 2020

İngilizce öğrenmek üzere yola çıkanların, öncelikle bazı kaynaklar edinip, kendi kendine sonuca ulaşmayı denemesiyle sık sık karşılaşıyoruz.

En Pratik İngilizce Öğrenme Yolları - 2020

50’den fazla ülkenin resmî ya da ağırlıklı konuşulan dili İngilizcedir. Dünyayı birleştiren bu dil, onu biliyorsanız nereye giderseniz gidin kendinizi ülkenizdeymiş gibi hissetmenizi sağlar. Gerek dünyanın herhangi bir yerine seyahat ederken, gerek çok uluslu bir şirkette işe girince gerekse sosyal ortamlarda karşınıza çıkar. Dolayısıyla, İngilizce öğrenmek ve konuşabilmek artık neredeyse bir zorunluluktur. İnsanlar, neredeyse dünyanın her yerinde, eğitim ve öğretim hayatlarında İngilizceyi öğrenir.

Neyse ki kolay İngilizce öğrenme yöntemleri mevcuttur ve bunlar yeterli çalışma ve yeterli motivasyonla birlikte her yaşta dil öğrenmeyi olanaklı kılar. Bu süreçte hata yapmaktan korkmamalısınız çünkü yeni öğrendiğiniz bir dili yanlış telaffuz etmekten veya dil bilgisini yanlış kullanmaktan daha doğal bir şey yoktur. Ama ne yazık ki yabancı dil, kullanılmadıkça unutulabilir, körelebilir ve sürekli tekrar edilmesi gerekir. O yüzden ne yaparsanız yapın, pratik yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Amacınızı Belirleyin ve Kolay İngilizce Kursuna Katılın

İngilizce farklı amaçlar doğrultusunda değişik konulara ayrılan bir dildir. Bu doğrultuda amacınızı belirleyebilir ve uzaktan eğitimle kolayca İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca kurs sonunda gireceğiniz sınav eşliğinde pek çok alanda geçerli olacak sertifika elde edebilirsiniz.

  • İş ve kariyer İngilizce eğitimi
  • Yurtdışı eğitim odaklı İngilizce
  • Dünyayı dolaşıp seyahat etmek için İngilizce seviyesi
  • Farklı sınavları başarıyla geçebilmek için İngilizce
  • Sosyal yaşamı daha kolay ve keyifli hale getirebilmek adına İngilizce öğrenim

Bu gibi farklı amaçlarınız doğrultusunda online İngilizce öğrenme ayrıcalığını değerlendirebilir kolay yöntemle arzu ettiğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz.

İngilizce Öğrenme Başlangıç

İngilizce öğrenme veya bir başka dili öğrenme, hemen hemen aynı temeller üzerine kuruludur. Tabii İngilizce yazımı için Latin harflerinin kullanılıyor olması, onu bizim için bir seviye daha kolaylaştırır.Zira Rusça, Arapça, Çince ve Japonca gibi dilleri öğrenmek istediğimizde, yazılı kaynakları kullanabilmek için öncelikle alfabeyi öğrenmemiz gerekecektir. Global bir dil olan İngilizce’nin batı ülkelerinin hemen hepsine kolayca benimsenmesinin bir sebebi de elbette budur.

İngilizce Öğrenme En Baştan

İngilizce öğrenme teknikleri, aslında en baştan dili öğrenmek için başladığınız yolda bilmeniz gereken taktiklerdir. Eğer bir kursa gitmeyecekseniz, ne yapacağınızı biliyor olmanız gerekir. Her şeyden önce rastgele bir metotla işe başlamak doğru değildir. Zira bazı kaynaklar, oldukça ağır içeriklere sahiptir ve seviyeniz için uygun olmayabilir. Eğer en baştan İngilizce Öğrenmek istiyorsak, Beginner (A1) seviyesine ait kaynakları kullanmamız gerekir.

Bu seviye hepimiz için ilk bakışta çocuklar için gibi görünür. Çok resimli ve büyük yazılarla kitaplar, web siteleri veya mobil uygulamalar, aslında kelimeleri görsel ögelerle birleştirerek hafızanızda yer etmesine yardımcı olmayı hedefler.

Başarınızı, belirlediğiniz makul hedeflere göre ölçün.

İngilizce öğrenmek istiyorsanız mutlaka;

  • İngilizce film ve diziler izleyin,
  • İngilizce kelime ezberi yapın,
  • seviyenizi düzenli aralıklarla test edin,
  • elinizden geldiğince telaffuzunuzu iyileştirin.

Sabırlı Olun ve Yol Haritası Çizin

Yabancı bir dili sıfırdan öğrenmek hem zaman alır hem de emek ister. Tabi bu zamanın uzunluğu, hangi dili öğrenmek istediğinize ve kendi anadilinize de bağlıdır.

Türkçe anadilli bir kişi için örneğin Rusça veya Çince öğrenmek, hem farklı alfabe kullanıldığından hem de farklı dil ailelerine ait olduğundan oldukça zordur.

Bu tür faktörlere bakıldığında İngilizce öğrenmek aslında Türkçe konuşan birisi için oldukça kolaydır. İngilizce fiiller, zamanlar ve çekimler diğer birçok dile kıyasla epey basit kalır, internet üzerinde veya kütüphanelerde binlerce İngilizce eğitim kaynağı bulmak mümkündür ve en önemlisi sosyal medyada veya yurtdışında pek çok ortamda çevrenizdekilerle rahatça İngilizce iletişim kurabilirsiniz.

Diğer yandan İngilizce vocabulary, yani kelimeler, çok fazladır, okunuşları bazen belli bir düzeni izlemez ve gramerin bazı kısımlarını öğrenmek zorlayıcı olabilir. Bu tarz dezavantajları, kolay İngilizce öğrenmek istiyorum sıfırdan diyen kişilerin zamanla azmini kırabilir.

İngilizce öğrenmeye hangi konudan başlamalı?

İngilizce öğrenmeye hangi konudan ve nereden başlamak gerektiği aslında farklı görüşlere de kapı açan bir soru. Yine de genel olarak baktığımızda eğer daha önce hiçbir İngilizce geçmişiniz yoksa, beginner seviyesinde yer alan ilk konu olan, selamlaşma konusu ile eğitime başlayabilirsiniz.

Bunu takiben, kendini tanıtmanızı ve günlük bazı sohbetlere katılmanızı sağlayacak cümleleri öğrenmek hem dili kullanmaya başlamanıza hem de cümle yapısına aşina olmanıza yardımcı olur. Daha sonra gramer bilginizi detaylandırırken bu temel cümlelerden faydalanırsınız.

Selamlaşma Hi! Hello! Good morning!
Kendini Tanıtma My name is Murat. I am 36 years old. I am from Turkey.
Günlük Sohbet How are you today? What is your job?

I am tired, but happy.

Evde İngilizce Öğrenmek Mümkün müdür?

Evde de İngilizce öğrenmek elbette mümkündür. Bunun için gerekli olan şeylerin başında İngilizce öğrenmeye yeterli ve düzenli zaman ayırmak gelir. Sıkı ve düzenli bir çalışmayla ve odaklanmayla birlikte uygulanacak yöntemler dili öğrenmeyi hızlı ve kalıcı bir hale getirir. Bir diğer önemli unsur ise tekrar etmektir. Hangi yöntemi tercih ederseniz edin, tekrar yapmak çok önemlidir. Bu şekilde öğrenilen bilgiler aklınızdan çıkmaz ve temelli bir hal alır. Tabii istekli olmak ve bu süreçten keyif almak da çok önemlidir. Motivasyonunuz bozulmadan devam ettiğiniz sürece İngilizceyi öğrenmek hiç de zor olmayacaktır.

Evde kolay bir şekilde İngilizce öğrenmenin bir diğer yöntemi de konuşma yöntemidir. Yukarıda da belirtildiği gibi internet üzerinden ana dili İngilizce olan insanlarla konuşarak dili öğrenmeyi sağlayan uygulamalar bulunur. Telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza indirebileceğiniz bu uygulamalar sayesinde sadece evde değil, yolda ve aklınıza gelebilecek her yerde bu yöntemle İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu yöntemi kullanarak yine kendi ana dili İngilizce olan kişilerle konuşacağınız için kelimelerin doğru telaffuzlarına maruz kalıp öğrenmiş de olursunuz.

Dil Öğreniminde Ana Faktör

Bazı insanlar dil öğrenmekten keyif alır ve yeni bir dil öğrenmek onlar için daha kolaydır ve kolay İngilizce öğrenmek dili daha çok sevmelerini sağlar.

İnsanın sevdiği bir şeyi öğrenmesi gerçekten daha kolaydır. Bu sadece İngilizcede değil diğer tüm öğrenmelerde geçerlidir. Motivasyonu yüksek tutmak için ders alınan konuya ilgi ve merak duymak oldukça önemlidir. Yani sevdiğimiz bir şeyi öğrenirken daha motive oluruz.

Zorla aldığımız bir ders bize zulüm gibi gelir ve bir türlü öğrenemeyiz değil mi? Muhtemelen siz de ya çocukluğunuzda ya da eğitim hayatınızın bir sürecinde bu hissi tatmışsınızdır.

İngilizce öğrenmenin sizde böyle bir korku ve iticilik yaratmasını istemiyorsanız öncelikle bu dili öğrenmenin avantajlarını güzelce yazın ve kendinize bir kişisel gelişim planı hazırlayın. Eminim liste epey uzun olacaktır.

Yararların farkına varırsanız zaman geçtikçe motivasyonunuz korumanız daha muhtemel olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER