Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_6up78po75ilc1nt60d0it57fm6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN BESİNLER Fotoğrafları

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN BESİNLER

1 / 8
KETEN TOHUMU 
Mısır ve Hindistanla beraber Asya da yüz yıllardır yoğun olarak kullanılmaktadır. Besin değerinin yanında, vücudumuzun metebolik ve fizyolojik fonksiyonlarınada etki etmektedir. Bu bakımdan foknksiyonel bir gıda olarak değerlendirilmektedir.  Özellikle OMEGA-3 ve lif  bakımından oldukça zengindir. Anti-oksidan özelliği ile vücuttaki serbest radikallerin atılmasını sağlayarak  bağışıklık sistemine katkı sağlamaktadır. Kanser riskinin azaltılamasında, kal sağlığının korunmasınfda, kan şekerinin düzenlenmesinde, kabızlığın çönlenmesinde , radyosyonun etkisini azaltılmasında rol oynadığı değerlendirilmektedir.

KETEN TOHUMU
Mısır ve Hindistanla beraber Asya da yüz yıllardır yoğun olarak kullanılmaktadır. Besin değerinin yanında, vücudumuzun metebolik ve fizyolojik fonksiyonlarınada etki etmektedir. Bu bakımdan foknksiyonel bir gıda olarak değerlendirilmektedir. Özellikle OMEGA-3 ve lif bakımından oldukça zengindir. Anti-oksidan özelliği ile vücuttaki serbest radikallerin atılmasını sağlayarak bağışıklık sistemine katkı sağlamaktadır. Kanser riskinin azaltılamasında, kal sağlığının korunmasınfda, kan şekerinin düzenlenmesinde, kabızlığın çönlenmesinde , radyosyonun etkisini azaltılmasında rol oynadığı değerlendirilmektedir.