Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_9ce7553r0sigp22ul7koka6v92, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sehrisak/public_html/index.php on line 0
Çinden Nasıl Ürün Getirilebilir ? Çin İle Dropshopping 2020 - Haberi

Çinden Nasıl Ürün Getirilebilir ? Çin İle Dropshopping 2020

Eğer size ürün satacak olan kişiyi ortadan kaldırırsanız daha fazla kar elde edebilirsiniz, bunun için tercih edebileceğiniz siteler vardır.

Çinden Nasıl Ürün Getirilebilir ? Çin İle Dropshopping 2020

Bir ürünü satarken iyi bir kazanç elde etmek istiyorsanız ürünleri düşük maliyetli almanız gerekir. Böylece sizde rakiplerinize göre ürünleri daha düşük fiyata satabilirsiniz. Satacak ürün arayan insanların çoğu ürünleri ucuza almak için drop-shipping firmaları ile anlaşırlar. Drop-shipping firmaları ürünleri perakende değerinin altında satarlar. Ürünleri iyi fiyata almak isteyen insanların Çin’den ürünleri nasıl getirteceğini öğrenmesi gerekir çünkü ürünleri doğrudan Çin’deki bir üreticiden toptan almak en iyi seçenektir. Çin malı ürünleri toptan almak demek aracıyı ortadan kaldırmanız, daha iyi kazanç elde etmeniz ve daha kolay rekabet edebileceğiniz anlamına gelir.

Yurt Dışından Nasıl Ürün Getirtilir?

Geçmişte yurt dışından ürün getirmek için ya doğrudan ilgili ülkeye gitmek gerekiyor ya da telefon bağlantısı kurmak gerekiyordu. Günümüzde, teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok üretici ürünlerini internet üzerinden toptan fiyatı ile satıyor. Örneğin; son zamanlarda birçok kişi ucuz ürünler bulabildiği için Çin pazarını kullanıyor.

Çin’den ucuz ürünler bulabilmek için;

  • alibaba.com
  • amazon.com
  • ebay.com
  • tradetang.com
  • dealextrem.com

internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu platformlar oldukça güvenilir olup günlük milyonlarca Dolar işlem hacmine sahiplerdir. Genellikle toptan ürün satışı olduğu için tekli ya da tester ürün alabilmeniz mümkün değildir.

Yurtdışından Ürün Getirip Satmak İçin Ne Gerekiyor?

Yurt dışından ürün getirmek için sahip olmanız gereken en önemli şey sermayedir. Sermaye olmadan ürün getiremeyeceğinizi, vadeli ya da senet gibi prosedürlerin dikkate alınmadığını belirtmek isteriz. Ürünler ekonomik satış fiyatlarına sahip olsa da yüklü alım yapılacağından ötürü belirli bir miktar sermaye gereksinim duyulmaktadır. Bununla beraber satın almış olduğunuz ürünün, ürünlerin ülkemizde yasal olup olmadığını araştırmanız gerekiyor. Aksi halde ürünler gümrükten geçmeyebilir. Bu konuya özel olarak dikkat etmenizi istiyoruz.

BİZ ÇİN’E GİDEBİLİR MİYİZ?

Çin’e sizde gidip ürünlerinizi kendiniz seçip alabilirsiniz. Eğer yurt dışına çıkmak konusunda sıkıntınız yoksa pasaportunuzu alarak Çin’e gidebilirsiniz. Ancak Çin’e gitmek düşündüğünüz kadar ucuz değil. Türkiye’de 1 kişi için gidiş dönüş (7 gün) Çin – İstanbul biletlerinin fiyatı 4 bin lirayı aşıyor.

ARACILAR VAR MI

Çin’e sık sık gidip ürün almak yerine aracılar ile tanışmanız daha mantıklı. Türkiye’de özellikle sosyal medya sayfaları üzerinden bir kaç arama yaparsanız eğer binlerce aracıya ulaşabilirsiniz. Bu kişilere önce ürün sonra para şeklinde çalışma teklif ederek daha ucuz fiyatlar ve yolculuk masraflarından kurtulma şansına sahip olabilirsiniz.

NE KADAR PARA KAZANIRIZ

Çin’den ürün getirip ne kadar para kazanacağız diye merak ediyorsanız bu konuda maalesef bir cevap vermemiz mümkün değil. Çünkü hangi ürünü getireceğinizi ve ne kadar sermaye koyacağınızı belirtmeniz gerekiyor. Bu konuda yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz. Ayrıca bir örnek vermek gerekirse; Çin’den tanesi 2, 3 liraya cep telefonu kılıfı getirip 20 TL’ye satan binlerce esnaf olduğunu belirtelim. Gerisini siz düşünebilirsiniz.

Ürün getirmek için hangi kargo firmasını seçmeliyim?

Çin’den ürün getirtebileceğiniz kargo firmaları kısaca şunlardır:

1-China Post Airmail

Bu kargo firmasını seçerseniz getireceğiniz ürünlerin gümrüğe takılma olasılığı oldukça düşüktür. Ekonomik ve yavaş bir kargo hizmeti sunar. Ürünlerinizin ortalama teslim süresi 2-4 hafta arasında değişecektir.

2-Honkong Post

Ekonomik hizmet sunan diğer bir kargo firmasıdır. China Post Airmail firmasına göre daha hızlı olduğu söylenebilir. Hongkong merkezli firma ile ürünlerinizi 3 hafta gibi bir sürede teslim alabilirsiniz.

 3-EMS

Çin’den hızlı bir şekilde ürün getirmek isteyenlerin tercih edebileceği bir kargo firmasıdır. Diğer iki firmaya göre ekonomik değildir ancak ürünleriniz 1-2 haftaya elinizde olacaktır.

Yurt Dışından Ürün Getirtmek ve Gümrükleme İşlemi

Yurtdışından ürün getirmek ve gümrükleme işlemi esnasında bir takım farklı prosedürler işleyebilmektedir. Bu yüzden seçeceğini kargo firması oldukça önemlidir. Ucuz olsun diye kötü kargo firmalarını tercih etmemelisiniz. Çünkü bu firmalar eğer gümrüğe takılırsa ödeyeceğiniz gümrük vergisi oldukça fazla olacaktır. 30 euro üstü ürünlerin gümrüğe takılma ihtimali daha yüksektir.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 00:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üç Dost Bilişim Ltd
Üç Dost Bilişim Ltd - 13 ay Önce

Merhaba, Çin ve Türkiye'deki ofislerimiz ve araştırma ekiplerimizle sizin için Çin'den toptan ürün tedariği yapıyoruz.

Whatsapp: +90 537 205 43 18

Email: ucdost@njgrup.com

SIRADAKİ HABER